18:50 گرينويچ - شنبه 10 ژانويه 2009 - 21 دی 1387

نگاهی به اتاق خبر تلویزیون فارسی بی بی سی

دایوش کریمی و پونه قدوسی

داریوش کریمی از سردبیران بخش خبر تلویزیون فارسی بی بی سی فارسی

شبکه تلویزیونی فارسی، سرویس جهانی بی بی سی از روز چهارشنبه ۲۵ دی ماه (۱۴ ژانویه) پخش برنامه های خود را آغاز خواهد کرد تا در کنار رادیو و وبسایت فارسی اخبار را اختیار نزدیک به ۱۰۰ میلیون فارسی زبان سراسر جهان قرار دهد.

این تلویزیون روزانه هشت ساعت برنامه پخش خواهد کرد. خبر بخش عمده و مهمی از برنامه های تلویزیون فارسی بی بی سی است.

در برنامه های خبری تلویزیون فارسی بی بی سی از رویدادهای پیچیده جهان تصویری روشن و ساده داده می شود و همچنین تاثیر این رویدادها بر زندگی روزمره مردم بررسی می شود.

داریوش کریمی، از سردبیران خبر تلویزیون فارسی بی بی سی است. او می گوید کار واحد گردآوری و گزارش خبر این است که تازه ترین خبرهای ایران و جهان را در اختیار گزارشگران قرار بدهد تا آنها این اخبار را به صورت گزارش های جذاب، ساده و زنده در اختیار بینندگان تلویزیون فارسی بی بی سی قرار بدهند.

مصاحبه با داریوش کریمی سردبیر واحد گردآوری اخبار

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر

آقای کریمی می گوید که به رغم این که مسئولان در ایران اجازه نداده اند تلویزیون فارسی بی بی سی در داخل ایران گزارشگر داشته باشد، واحد خبر از تمام امکانات موجود که کم هم نیستند، برای تهیه خبر استفاده خواهد کرد. او ابراز امیدوای کرد که مقامات ایران به تلویزیون فارسی بی بی سی مجوز دایر کردن دفتر را بدهند.

آقای کریمی از جمله به خبرگزاری های رسمی و غیررسمی، وبسایت ها، روزنامه ها، روزنامه نگاران، گزارشگران و تحلیلگرانی که در ایران کار می کنند و نظراتشان برای بخش فارسی بی بی سی قابل اتکاست به عنوان امکانات خبری موجود برای استفاده واحد خبر تلویزیون فارسی بی بی سی اشاره کرد.

او همچنین گفت که تلویزیون فارسی بی بی سی با مردم در داخل ایران از طریق برنامه هایی مانند "نوبت شما" در ارتباط مستقيم خواهد بود.

آقای کریمی در ارتباط با تنوع خبری می گوید بی بی سی به عنوان یک سازمان خبری گسترده از صدها گزارشگر خود در نقاط مختلف جهان خبر دریافت می کند و بدون شک تلویزیون فارسی بی بی سی نیز از این امکانات استفاده خواهد کرد. این در حالی است که تلویزیون فارسی خود در کشورهای اطراف ایران و همچنین آمریکا دفتر دارد و مستقیما تازه ترین خبرها و گزارش ها را دریافت می کند.

به گفته آقای کریمی هدف واحد گردآوری خبر و گزارش و همچنین تلویزیون فارسی بی بی سی در مجموع، ارائه تصویری واقعی از ایران و جهان است. این تصویر نه فقط شامل مسائل سیاسی بلکه همچنین تحولات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی می شود.

او می گوید تلویزیون فارسی بی بی سی می خواهد مردم ایران، ایران واقعی را نه فقط در خبرهای روز بلکه در گزارش های تحلیلی هم ببینند. آقای کریمی می گوید که تلویزیون فارسی بی بی سی می خواهد با گزارش های خود آنچه در جهان می گذرد را -سیاسی و غیرسیاسی- به بییندگان ایرانی، افغان و تاجیک نشان دهد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.