گفتگو با یکی از سردبیران خبر تلویزیون فارسی

استودیوی پخش خبر تلویزیون فارسی بی بی سی
Image caption تلویزیون فارسی بی بی سی برای روز اول آغاز به کار برنامه های ویژه ای را در بخش های خبری و غیر خبری تدارک دیده است

تلویزیون فارسی بی بی سی از ساعاتی دیگر پخش برنامه های خود را برای فارسی زبانان در ایران، افغانستان، تاجیکستان و سایر نقاط جهان آغاز می کند.

این تلویزیون از ساعت ۵ عصر به وقت تهران، (۶ عصر به وقت افغانستان و ۵.۳۰ دقیقه به وقت تاجیکستان) پخش برنامه های خود را به مدت هشت ساعت در روز آغاز می کند.

در شرایطی که خبرنگاران در اتاق خبر بخش فارسی بی بی سی برای آغاز برنامه های تلویزیون فارسی ساعت شماری را آغاز کرده اند، رزیتا لطفی از سردبیران بخش خبر این تلویزیون حال و هوای آن را چنین توصیف می کند: "حدودا یک سال است که کارمان را شروع کرده ایم و از مدت ها پیش منتظر چنین روزی بوده ایم."

خانم لطفی می گوید: "ما از چند ماه پیش تولید برنامه ها را به طور آزمایشی آغاز کردیم اما چون برنامه ها جایی پخش نمی شد، عملا مخاطب نداشتیم اما از روز چهارشنبه برای اولین بار با مخاطبان مان ارتباط مستقیم برقرار می کنیم و این برای همه ما هیجان انگیز است."

Image caption رزیتا لطفی از سردبیران بخش خبر تلویزیون فارسی بی بی سی

تلویزیون فارسی بی بی سی برای روز اول آغاز به کار خود، برنامه های ویژه ای را در بخش های خبری و غیر خبری تدارک دیده است اما به گفته خانم لطفی در عین حال خبرهای مهم روز هم در بخش های خبری چهارشنبه پوشش داده خواهد شد.

تلویزیون فارسی بی بی سی، تلویزیونی صرفا خبری نیست اما خبر بخش مهمی از برنامه های این تلویزیون را تشکیل می دهد.

سردبیر بخش خبر این تلویزیون می گوید: "ما سر هر ساعت یک برنامه خبری یا خلاصه خبر داریم که در طی هشت ساعت مرتب روزآمد می شود. در برنامه های خبری سعی می کنیم که موضوعات متنوعی را پوشش دهیم و تمرکز ما صرفا بر روی موضوعات سیاسی نیست."

خبرهای اجتماعی، اقتصادی، تکنولوژی، هنری و فرهنگی هم در صدر اولویت های این تلویزیون قرار دارد.

به گفته رزیتا لطفی سعی شده است در نحوه اجرای این برنامه ها از لحن خشک و رسمی پرهیز شود و به جای آن برنامه ها لحن ساده و بی تلکلفی داشته باشد.

استودیوهای تلویزیون فارسی بی بی سی در لندن تا ساعاتی دیگر پخش برنامه های خود را آغاز می کنند تا این تلویزیون در کنار رادیو و وب سایت فارسی، اخبار را در اختیار نزدیک به ۱۰۰ میلیون فارسی زبان در سراسر جهان قرار دهد.

مطالب مرتبط