04:16 گرينويچ - 22 فوريه 2009 - 04 اسفند 1387

دو وبسایت حامی خاتمی در انتخابات 'مسدود شد'

محمد خاتمی

گزارش ها از تهران حاکیست که دو وبسایت که از مبارزات محمد خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری آینده ایران حمایت می کنند مسدود شده اند.

آقای خاتمی، رئیس جمهور ایران در فاصله سال های 1376 تا 1384، دو هفته پیش در روز 20 بهمن رسما نامزدی خود در انتخابات را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس انسداد این دو وبسایت همزمان با معرفی مدیران مبارزات انتخاباتی آقای خاتمی صورت می گیرد.

دو وبسایت "یاری نیوز" (yaarinews.com) و "یاری" (yaari.ir) تابستان گذشته به امید نامزدی آقای خاتمی ایجاد شد.

گفتگو با محمد عطریان فر از فعالان سیاسی اصلاح طلب

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر

به گزارش آسیوشیتدپرس دسترسی به این دو سایت در روز شنبه از داخل ایران ممکن نبود.

بهروز شجاعی دبیر "یاری نیوز" در گفتگو با خبرگزاری های آسوشیتدپرس و ایلنا (خبرگزاری کار ایران) خبر انسداد سایت خود را تایید کرد.

وی به آسوشیتدپرس گفت: "وسط روز متوجه شدیم که وبسایت های ما مسدود شده است... بستن وبسایت های ما به این معنی است که تندروها نمی خواهند به چالش کشیده شدن احمدی نژاد توسط خاتمی را تحمل کنند."

"یاری نیوز" گزارش هایی در مورد نامزدی خاتمی و دیدگاه های اصلاح طلبان منتشر می کند. دیگر وبسایت مسدود شده نظر مردم درباره نامزدی خاتمی را منعکس می کند.

آقای شجاعی گفت که دولت احتمالا از گزارش "یاری نیوز" دایر بر اینکه دولت روز چهارشنبه مردم را با اتوبوس به محل سخنرانی محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، در یزد منتقل کرده است عصبانی است. دولت رسما به خبر انسداد این دو وبسایت واکنش نشان نداده است.

متحدان آقای احمدی نژاد گفتند که جمعیت نسبتا بزرگ در سخنرانی یزد - زادگاه آقای خاتمی - نشانگر محبوبیت رئیس جمهوری است.

هرچند محمود احمدی نژاد رسما در انتخابات اعلام نامزدی نکرده اما نزدیکان وی گفته اند که او بار دیگر نامزد خواهد شد و انتظار می رود رقابت سختی میان خاتمی و احمدی نژاد شکل بگیرد.

نامزدی خاتمی چالشی جدی را متوجه محمود احمدی نژاد می کند که به دلیل مشکلات اقتصادی با انتقادهای زیادی مواجه است.

دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران روز جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ برگزار خواهد شد.

به غیر از محمد خاتمی، مهدی کروبی، از روسای پیشین مجلس ایران و دبیر کل فعلی حزب اعتماد ملی نیز به طور رسمی نامزدی خود را اعلام کرده است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.