زمان ثبت نام نامزدهای انتخابات ایران اعلام شد

دانشجو
Image caption نامزدهای انتخابات پنج روز برای ثبت نام وقت دارند

وزارت کشور ایران تاریخ ثبت نام نامزدهای ریاست جمهوری را پانزدهم اردیبهشت ماه تعیین کرده و نامزدهای انتخابات از پانزدهم اردیبهشت به مدت پنج روز فرصت دارند که ثبت نام کنند.

کامران دانشجو، معاون سیاسی وزارت کشور به خبرگزاری دانشجویان گفته است: "کاندیداها باید حدود یک ماه قبل از ثبت نام با مراجعه به سایت وزارت کشور، فرم های لازم را دریافت کنند و با در دست داشتن پرینت فرم و مدارک لازم با حضور در وزارت کشور ثبت نام خود را تکمیل کنند."

دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه ۲۲ خرداد ماه سال ۱۳۸۸ خورشیدی برابر با ۲۲ ژوئن ۲۰۰۹ میلادی برگزار خواهد شد.

تاکنون مهدی کروبی رئیس پیشین مجلس و دبیر کل حزب اعتماد ملی و محمد خاتمی رئیس جمهور سابق نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده اند.

آقای خاتمی برای سومین بار است که نامزد انتخابات می شود. وی پیش از این در دو دوره چهار ساله از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ رئیس جمهوری ایران بود.

این احتمال نیز وجود دارد که میرحسین موسوی آخرین نخست وزیر ایران در دوران جنگ هشت ساله با عراق نیز نامزد انتخابات شود. آقای خاتمی پیش از آنکه نامزدی خود را در انتخابات گفته بود که یا خودش یا میرحسین موسوی نامزد انتخابات خواهند شد.

با این حال، آقای خاتمی در زمان اعلام نامزدی خود گفت: "متاسفانه مهندس موسوی هنوز به تصمیم نرسیده اند و در این زمینه تاملاتی دارد."

از محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری فعلی ایران به عنوان یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده یاد می شود ولی برخی گروه های حامی دولت فعلی ایران در ماه های اخیر با نقد دولت نهم، گفته اند که برای انتخابات ریاست جمهوری به اشخاص دیگری جز آقای احمدی نژاد نیز می توان فکر کرد.

مطالب مرتبط