'بمب گذاری در ایران خنثی شد'

غلامحسین محسنی اژه ای
Image caption وزیر اطلاعات ایران جزئیاتی از محل مورد نظر بمب گذاران و نحوه خنثی شدن آن اعلام نکرده است

غلامحسین محسنی اژه ای، وزیر اطلاعات ایران از خنثی شدن توطئه بمب گذاری همزمان با راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داده است.

آقای اژه ای گفت نیروهای امنیتی ایران بمبی را که قرار بود منفجر شود، خنثی کرده اند.

وزیر اطلاعات ایران این موضوع را در جریان حضورش در راهپیمایی ۲۲ بهمن در همدان اعلام کرد.

آقای محسنی اژه ای در مورد این طرح، محل مورد نظر بمب گذاران و نحوه خنثی شدن آن توضیح دیگری نداد.

به گفته او ه نیروهای اطلاعاتی ایران اشراف کامل بر تحرکات دشمن دارند و نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی اطلاعاتی کاملا مراقب و مواظب هستند.

آقای محسنی اژه ای گفت: "با هوشیاری و حضور مردم در تمام صحنه و دیگر عوامل ایران از بهترین وضعیت امنیتی برخوردار است."

در همین حال ایسنا،خبرگزاری دانشجویان ایران به نقل از حجت ‌الله دمیاد، معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه از کشته‌شدن دو نفر از نیروهای که به گفته او قصد خرابکاری داشتند، خبر داده است.

آقای دمیاد این دو نفر را ضد انقلاب و غیر ایرانی خوانده و گفته است این دو نفر را عوامل ضدانقلاب و نیروهای فرامنطقه‌ای ساماندهی و به صورت غیرقانونی وارد کشور و منطقه "اورامانات" کرده بودند.

به گفته معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه، این دو نفر دو شب پیش از این قصد عملیات‌ خرابکارانه و بمب‌گذاری داشتند که توسط نیروهای سپاه پاسداران کشته شدند.

آقای دمیاد نیز درباره جزئیات بیشتر و اهداف طراحان این عملیات توضیحی نداده و مشخص نیست اشاره او به گفته های وزیر اطلاعات ایران درباره خنثی شدن بمبی که قرار بود در سالگرد پیروزی انقلاب منفجر شود ارتباطی دارد یا نه.

مطالب مرتبط