علت توقیف سایت های طرفدار خاتمی اعلام شد

یاری نیوز
Image caption یاری نیوز یکی از فعال ترین سایت های خبری طرفدار محمد خاتمی بود

کمیته ای که در ایران مسوولیت نظارت بر محتوای سایت های اینترنتی را بر عهده دارد، هر گونه گرایش سیاسی در مسدود کردن سایت های طرفدار محمد خاتمی را رد کرده است.

خبرگزاری ایرنا به نقل از کمیته تعیین مصادیق پایگاه های اینترنتی غیرمجاز اعلام کرد سایت خبری یاری نیوز به علت اخلال در وحدت ملی، القای بدبینی و ناامیدی به مردم و ایراد افترا به مقام های نظام مسدود شده است.

سایت یاری نیوز یکی از فعال ترین سایت های خبری متعلق به طرفداران محمد خاتمی است که برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری خرداد سال آینده نامزد شده است.

دسترسی به این سایت و سایت یاری که از سایت های همراه یاری نیوز است از روز شنبه در داخل ایران امکان نداشته است.

سایت یاری برای انتقال پیام های مردمی به آقای خاتمی راه اندازی شده است.

کمیته تعیین مصادیق پایگاه های اینترنتی غیر مجاز که مسوول کنترل محتوای سایت های اینترنتی و مسدود کردن آنهاست، در بیانیه خود گفته است که موارد تخلف سایت یاری نیوز را به نشانی الکترونیکی این سایت اطلاع داده است ولی به علت عدم اصلاح این تخلفات، آن را مسدود کرده است.

از دیگر علت های ذکر شده برای توقیف یاری نیوز، ثبت نام ناقص این سایت است.

به گزارش کمیته تعیین مصادیق پایگاه های اینترنتی غیر مجاز، علت تصمیم گیری درباره مسدود کردن یاری نیوز عدم رعایت مصوببات شورای عالی انقلاب فرهنگی است و گرایش های سیاسی در آن نقش نداشته است.

یاری نیوز با رد دریافت هرگونه تذکر مکتوب از این کمیته یا وزارت ارشاد، اعلام کرده است که تنها تذکر دریافت شده به وسیله مدیران این سایت، از سایتی غیرمعتبر به نشانی فسیل دات کام به دستشان رسیده است.

یاری نیوز در این حال اعلام کرد به طور داوطلبانه برای نشان دادن حسن نیت خود، فعالیت هایش را متوقف می کند و از مسوولان خواسته است به آن در جهت "گرم تر کردن تنور انتخابات" کمک کنند.

مسدود شدن این دو سایت طرفدار آقای خاتمی که تقریبا همزمان با معرفی مدیران ستاد انتخاباتی او رخ داده است، نگرانی هایی را در بین ناظران سیاسی ایجاد کرده است.

مطالب مرتبط