اطلاعات فنی هلیکوپتر کاخ سفید در کامپیوتر یک ایرانی

هلیکوپتر کاخ سفید
Image caption کارمندان و نیز میهمانان کاخ سفید از هلیکوپترهای کاخ سفید استفاده می کنند

ماموران اطلاعات نظامی آمریکا سرگرم تحقیق در این باره اند که چگونه اطلاعات مربوط به دو مدل هلیکوپترهای کاخ سفید در کامپیوتر یک ایرانی پیدا شده است.

از این هلیکوپترها برای بردن و آوردن پرسنل و نیز میهمانان کاخ سفید استفاده می شود.

به قرار گزارش ها، دسترسی به این اطلاعات احتمالا از طریق یک لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی متعلق به مدیر یک شرکت پیمانکاری دفاعی اتفاق افتاده است.

طبق این فرضیه این شخص از کامپیوتر خود برای دسترسی به فایل های موسیقی و ویدیو که مصرف آن به اشتراک گذاشته شده بوده نیز استفاده می کرده است و از همین راه این اطلاعات سر از یک کامپیوتر دیگر درآورده که متعلق به یک ایرانی بوده است.

تحلیلگران می گویند هکرها به طور فزاینده از شبکه اشتراک فایل های موسیقی و ویدیو برای دسترسی به اطلاعات حساس استفاده می کنند.

ولی وزارت دفاع آمریکا می گوید احتمال این که شخصی از اطلاعات مربوط به هلیکوپترها سوء استفاده کند بسیار کم است.

کشف این موضوع توسط شرکت Tiversa بود که از جانب آژانس های دولتی و شرکت های بزرگ، بر کار شبکه های فایل های اشتراکی نظارت می کند.

مدیر شرکت Tiversa گفت کارمندی که ناخواسته این اطلاعات را فاش کرده بود، یک مدیر اجرایی بلند پایه است و خلافکاری درخارج محل کار وی صورت گرفته بود.

به قرار گزارش ها اطلاعات مربوط به هلیکوپترهای کاخ سفید در تاریخ 25 فوریه در کامپیوتر یک ایرانی یافت شده بود.

شرکت Tiversa اطلاعاتی در باره هویت این ایرانی نداده است.

کاخ سفید آمریکا در حال حاضر دارای 19 هلیکوپتر است که حدود 30 سال قبل توسط کارخانه هواپیماسازی سیکورزی، ساخته شده است.

در حال حاضرکارخانه هواپیما سازی لاکهید مارتین، دارای یک قرارداد چند میلیارد دلاری برای مدرنیزه کردن هلیکوپترهای کاخ سفید است.

مطالب مرتبط