'بازداشت تعدادی بازیگر فیلم های پورن در تهران'

سایت خبری فرارو در ایران به نقل منابعی در اداره پلیس گزارش داده است که گروهی هنرپیشه فیلم های پورنوگرافی که اکثر آنها زنان جوان هستند در شرق تهران دستگیر شده اند.

این مقام در اداره معاونت اطلاعات نیروی انتظامی که از او نام برده نشد به سایت خبری فرارو گفته که است این افراد در خانه ای در "تهران پارس" فیلم های پورنوگرافی تولید می کردند.

به گزارش فرارو گروهی که بازداشت شده اند "تا کنون موفق به تولید چند فیلم مستهجن و عرضه آنها به بازار غیر قانونی در ایران" شده اند.

بازی در فیلم های پورنوگرافی در ایران می تواند مجازات اعدام داشته باشد.

مجلس ایران در سال 1386 طرحی را به تصویب رساند که بر اساس آن افرادی که در زمینه تولید فیلم های "مستهجن" محکوم می شوند می توانند با اعدام مواجه شوند که از سوی شورای نگهبان رد شد.

مجلس شورای اسلامی در آن سال تولید و پخش این تصاویر را مصداق افساد فی الارض دانست که در قانون مجازات اسلامی ایران برای آن مجازات اعدام تعیین شده است اما شورای نگهبان این مصوبه و نمونه اصلاح شده آن را خلاف شرع تشخیص داد.

طرح مجلس برای اعدام پخش کنندگان گونه تصاویر ویدیویی که از آنها با عنوان مستهجن یاد کرده، در واقع اصلاح قانونی بود که سيزده سال پيشتر با عنوان "قانون مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعاليتهای غيرمجاز می‌ کنند" از تصويب مجلس گذشته بود.

بر اساس آن قانون، پخش کنندگان این گونه ویدیوها، مرتکب فعل حرام شناخته می شوند و دادگاه مجازاتی در حد ۷۴ ضربه شلاق و جزای نقدی برایشان تعیین می کرد.

البته صدور حکم اعدام برای پخش کنندگان ویدیوهایی که از دید مقامات ایرانی "مستهجن" شناخته می شوند، به تصویب قانون تازه ای در مجلس نیاز نداشت، چرا که پیش از آنکه مجلس برای قانونگذاری در این زمینه اقدام کند، دادستان تهران برای چند نفر که در ارتباط با پخش این گونه ویدیوها بازداشت شده بودند درخواست اعدام کرده بود.

عناوین مجرمانه ای که دادستان تهران برای این افراد تعیین کرده بود عبارت بودند از افساد فی الارض از طریق اشاعه فحشا و همچنین تجاوز به عنف که قوانین ایران مرتکبان این جرائم را سزاوار مرگ می داند.