نسبت افزایش کرایه تاکسی های تهران با انتخابات

اگر چه در ایران طبق سال های قبل قیمت کالا و خدمات در شب عید گران می شود؛ اما امسال افزایش کرایه تاکسی های تهران در آستانه انتخابات ریاست جمهوری به موضوعی سیاسی بدل شده است.

در آخرین جلسه شورای شهر تهران، افزایش ۱۲ و نیم درصدی کرایه تاکسی های تهران به تصویب رسید. این درحالی است که سازمان تاکسیرانی تهران پیشنهاد کرده بود تا قیمت کرایه ۲۰ درصد افزایش یابد.

ثمانه قدرخان، روزنامه نگار در تهران به بخش فارسی بی بی سی گفت "مخالفتی که برخی از اعضای شورای شهر تهران با پیشنهاد تاکسیرانی داشتند به دلیل این است که شهرداری تهران هنوز نتوانسته به دلایل متعدد تمام نیازهای شهر تهران را در خصوص حمل و نقل عمومی برآورده کند."

وی افزود "با افزایش کرایه تاکسی یک تنشی در وضعیت اجتماعی یا سیاسی تهران ایجاد می شود و چون در ایام انتخابات ریاست جمهوری هستیم، قطعا مدیریت شهری نمی خواهد حساسیتی را در این مقطع ایجاد کند."

خسرو دانشجو، سخنگوی شورای شهر تهران گفته است که کرایه جدید تاکسی ها نباید تا ۱۵ فروردین سال ۱۳۸۸ افزایش یابد و همه رانندگانی که این تغییرات را قبل از تاریخ مذکور اعمال کنند متخلف محسوب شده و با آنها برخورد می شود.

اما جمشید پوراسکندر، روزنامه نگار در تهران به بخش فارسی بی بی سی می گوید که کرایه تاکسی ها از هفته اول اسفند افزایش یافته است.

به گفته آقای پوراسکندر، کرایه تاکسی ها هر سال به طور معمول و همزمان با خریدهای شب عید افزایش می یابد که امسال هم این اتفاق افتاده است، سازمان تاکسیرانی هم یکی دو ماه اول سال را با سکوت سپری می کند تا مسافر و راننده خودشان به یک قیمت تعاملی برسند.

رانندگان تاکسی بالا رفتن کرایه ها را به گرانی سایر موارد نسبت می دهند. یکی از رانندگان تاکسی در تهران به بی بی سی فارسی گفت "چرا باید لوازم خودروی ملی را که همه امکانات آن در ایران تامین می شود گران بخریم اما از مسافران کرایه کمتری بگیریم؟"

یک شهروند تهرانی به بخش فارسی بی بی سی گفت که اغلب مردم به گران شدن قیمت ها عادت کرده اند، اما یک دانشجوی جوان که تازه از شهرستان به تهران آمده است از گرانی کرایه تاکسی گله مند است و می گوید که به مسیر رفت و آمد هر روزه اش ۵۰ تومان اضافه شده است.

ثمانه قدرخان، می گوید که سازمان تاکسیرانی به عملکرد تاکسی های گردشی نظارتی ندارد و در محدوده طرح ترافیک تعداد زیادی از تاکسی های تهران از چرخه حمل و نقل عمومی شهر خارج شده و عملا در اختیار بخش خصوص قرار گرفته اند.

در کلان شهر تهران روزانه هفده میلیون سفر درون شهری انجام می شود که به گفته کارشناسان برای تردد این عده فقط نه میلیون جا در نظر گرفته شده است.

جمشید پوراسکندر می گوید که "تهران با کاستی های دیگری هم از قبیل پارکینگ و حاشیه معابر روبروست و متاسفانه توسعه ناوگان حمل و نقل تهران و توسعه شبکه آن یک ضرورت کارشناسی و مدیریتی بود که تحت الشعاع مسائل انتخابات قرار گرفته و شاید به این زودی ها هم امیدی برای حل این مشکل وجود نداشته باشد."

براساس مصوبه شورای شهر تهران سازمان تاکسیرانی مجاز است در صورت حذف یارانه بنزین خودروها و تاکسی ها و افزایش قیمت سوخت در سال آینده، پیشنهادی را برای افزایش کرایه ها به این شورا ارایه دهد.

کارشناسان می گویند که با توجه به نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری تصمیم گیری در مورد عدد واقعی کرایه تاکسی های تهران حداقل به بعد از برگزاری انتخابات موکول خواهد شد.