احمدی نژاد: اطلاع رسانی نادرست می کنند

احمدی نژاد
Image caption احمدی نژاد می گوید شبکه منظمی می خواهد ایران و کشورهای اسلامی را رو در روی هم قرار دهد

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران نسبت به تلاش "شبکه منظمی" برای عرضه اطلاعات غلط درباره سیاست خارجی این کشور هشدار داده است.

به گزارش صدا و سیمای جمهوری اسلامی، آقای احمدی نژاد در جلسه هیات دولت در روز یکشنبه گفت: "شبکه منظمی تشکیل شده است و اطلاعات غلطی درخصوص جمهوری اسلامی ایران به برخی کشورها می دهد."

به گفته آقای احمدی نژاد "دشمن" می خواهد با چنین اظهارنظرهایی بعضی از کشورهای اسلامی را مقابل ایران قرار دهد.

سایت واحد مرکزی خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که این سخنان آقای احمدی نژاد را منتشر کرده، اطلاعات بیشتری را از جزئیات شبکه مورد نظر رئیس جمهوری ایران و اعضای آن منتشر نکرده است.

آقای احمدی نژاد همچنین در سخنان خود به شخصیت های داخلی هشدار داده است مواظب باشند اظهارنظرهایشان درباره مسوولان بر اساس اطلاعات نادرست نباشد.

او گفت: "آنها می خواهند ما را به چنین فضایی مشغول کنند تا از دفاع از حقوق ملت خود و ملت های مسلمان غافل شویم و حرکت در مسیر روشنی را که آغاز کرده ایم کند کنند."

آقای احمدی نژاد همچنین از "دوستان خود هم در کشورهای مختلف" خواست مراقب شیطنت ها باشند و هوشیاری خود را حفظ کنند.

محمود احمدی نژاد همچنین با اشاره به ملت ایران به عنوان صلح دوست ترین ملت ها و ‌احترام گذارنده به حاکمیت ملی همه ملت ها، از وزارت خارجه خواست با انتشار بیانیه ای مواضع رسمی کشورش را به اطلاع همگان برساند.

این سخنان آقای احمدی نژاد در پی بحران قطع روابط سیاسی ایران با مراکش و بحران دیپلماتیک میان کشورش و کشورهای عرب خلیج فارس منتشر شده است.

رباط هفته گذشته ضمن ابراز ناخرسندی از بحران پیش آمده به خاطر سخنان علی اکبر ناطق نوری درباره سابقه تاریخی بحرین، روابط سیاسی با تهران را در اعتراض به " تلاش سفارت ایران در ترویج تشیع در مراکش" قطع کرد.

مطالب مرتبط