12:49 گرينويچ - دوشنبه 09 مارس 2009 - 19 اسفند 1387

محکومیت ایران ایر به گرانفروشی بلیت هواپیما


سرپرست سازمان تعزیرات حکومی استان تهران گفته است که شرکت هواپیمایی ملی ایران (هما) به دلیل گرانفروشی بلیت به پرداخت جریمه نقدی معادل سه میلیارد و 900 میلیون تومان محکوم شده و ملزم به بازگرداندن قیمت بلیطها به نرخهای سابق شده است.

خبرگزاری مهر به نقل از نظرعلی حاجی پاشا نوشته است که رای سازمان تعزیرات حکومتی توسط شعبه بدوی رسیدگی به شکایات صادر شده و در صورت عدم اعتراض ایران ایر به رای، لازم الاجرا خواهد شد.

او گفت ایران ایر "به استناد دلایل سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مبنی بر گران فروشی بلیت هواپیما و ارجاع پرونده مربوطه به سازمان تعزیرات حکومتی جریمه شده است."

گفتگو با مسعود مهاجر، کارشناس حمل و نقل در ایران

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر

سرپرست سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران درباره امکان بازگشت مبالغ اضافی دریافت شده از مسافران گفت در رای صادره، بندی مبنی بر جبران ضرر و زیان مسافران گنجانده شده که در صورت شکایت آنها، شرکت هواپیمایی ملی ایران موظف به بازپرداخت مبالغ اضافی به مسافران است.

محمدصادق مفتح معاون وزیر بازرگانی هم چندی پیش از ارسال پرونده بررسی افزایش قیمت بلیت هواپیما به سازمان تعزیرات حکومتی خبر داده بود و گفته بود که ارسال این پرونده به معنای بروز تخلف توسط ایران ایر است.

شرکت هواپیمایی ملی ایران براساس مصوبه شورای عالی هواپیمایی و ابلاغیه سازمان هواپیمایی کشوری اقدام به افزایش 15 درصدی قیمت بلیت هواپیما در اواخر دی ماه سال جاری کرده بود.

ایران ایر و دیگر شرکتهای هواپیمایی ایران علی رغم تحمل تحریمهای گسترده که مانع خرید هواپیماهای جدید غربی و همچنین قطعات یدکی برای هواپیماهای قدیمیتر خود هستند، بلیطهای پروازهای داخلی خود را بسیار ارزانتر از قیمت های استانداردهای جهانی عرضه می کنند.

مطالب پرخواننده کنونی

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.