همسر رابرت لوینسون: همچنان بی خبریم

رابرت لوینسون
Image caption رابرت لوینسون یازده سال پیش از اف بی آی بازنشسته شد

کریستین لوینسون همسر مامور سابق پلیس فدرال آمریکا که دو سال پیش پس از سفر به جزیره کیش مفقود شد، می گوید او و خانواده اش همچنان از وضع رابرت لویسنون بی خبر هستند.

خانم لوینسون در دومین سالگرد مفقود شدن همسرش به بی بی سی فارسی گفت هنوز هیچ اطلاعی از وضع سلامتی و محل نگهداری رابرت لوینسون ندارد.

این در حالی است که خانواده لوینسون سه شنبه شصت و یکمین سالگرد تولد او را جشن می گیرد.

رابرت لوینسون آخرین بار هشتم مارس ۲۰۰۷ در جزیره کیش مشاهده شده است. او روز بعد هتل بعد خود را ترک کرد و دیگر خبری از او شنیده نشد.

خانواده رابرت لوینسون می گویند او به عنوان یک شهروند خصوصی آمریکا برای انجام تحقیقات درباره قاچاق سیگار به کیش سفر کرده بود ولی گزارش هایی درباره دیدار او با یک متهم فراری آمریکایی در این جزیره منتشر شده است.

مقام های ایرانی از علت سفر و سرنوشت آقای لوینسون ابراز بی اطلاعی می کنند.

در این حال، راب مک اینتراف، از سخنگویان وزارت امورخارجه آمریکا بار دیگر از ایران خواست با کشورش برای مشخص شدن سرنوشت رابرت لوینسون همکاری کند.

آقای مک اینتراف روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: "هیچ مدرکی که نشان دهد رابرت لوینسون ایران را ترک کرده است، وجود ندارد."

به گفته آقای مک اینتراف ایالات متحده همچنان تلاش می کند به وسیله سفارت سوئیس در تهران که حفاظت از منافع آمریکا را بر عهده دارد، این موضوع را پیگیری کند.

"بی خبری"

Image caption کریستین لوینسون به همراه سناتور نلسون در کنگره آمریکا برای تصویب قانونی درباره همسرش تلاش می کند

خانم لوینسون که در دومین سالگرد مفقود شدن همسرش برای دیدار با چند تن از نمایندگان کنگره آمریکا از ایالت فلوریدا به واشنگتن سفر کرده بود، به بی بی سی فارسی گفت: "من و خانواده ام روزها را به امید بازگشت رابرت سپری می کنیم."

او ادامه داد: "به تازگی صاحب یک نوه دختر شده ایم. وقتی دخترم این خبر را به من داد، فوری شماره همسرم را گرفتم. می خواستم او اولین کسی باشد که این خبر خوب را از من می شنود. خیلی سخت است که او از همه چیز بی خبر است."

به گفته خانم لوینسون، زمانی که او و پسرش در دسامبر ۲۰۰۷ به ایران سفر کردند، مسوولان این کشور قول دادند در صورتی که خبری از وضع همسرش به دست بیاورند، به او اطلاع دهند ولی از آن زمان خبری از آنها نشنیده است.

کریستین لوینسون دوشنبه با بیل نلسون، سناتور دموکرات دیدار کرد تا خواستار تصویب هر چه سریع تر طرح تهیه شده به وسیله او در مجلس سنا شود.

این طرح از رئیس جمهوری ایالات متحده و مسوولان این کشور می خواهد در هر فرصت ممکن موضوع رابرت لوینسون را به مقام های ایرانی یادآوری کنند و از دولت ایران می خواهد اطلاعات خود درباره این تبعه ایالات متحده را در اختیار پلیس فدرال آمریکا قرار دهد.

طرح مشابهی هفته آینده در مجلس نمایندگان آمریکا مورد بحث قرار می گیرد.

مطالب مرتبط