نامه پدر رکسانا صابری به آیت الله خامنه‌ای

رکسانا صابری

پدر رکسانا صابری، خبرنگار آمریکایی ایرانی تباری که حدود یک ماه و نیم پیش در تهران بازداشت شد، برای آزادی دخترش به آیت الله خامنه ای، رهبر ایران نامه سرگشاده ای نوشته است.

به گفته رضا صابری، خود وی یا دخترش در امور سیاسی فعالیتی ندارند و به دلیل این که نمی تواند به طور مستقیم با رهبر ایران تماس برقرار کند، تصمیم به انتشار این نامه گرفته است.

او از آیت الله خامنه ای خواسته که با توجه به عید نوروز و در اقدامی بشردوستانه دستور آزادی رکسانا را صادر کند.

وضعیت روحی خانم صابری در این نامه که روز پنج شنبه (۱۹ مارس) منتشر شد، "نگران کننده و خطرناک" توصیف شده است.

به گفته آقای صابری، دختر او قرار بود که به قید وثیقه آزاد شود، اما مقام های قضایی از آزادی وی خودداری کرده و دلیلی برای این تصمیم ارائه نداده اند.

حسن حداد، معاون امنیت دادسرای تهران، ششم مارس به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته بود که خانم صابری تا چند روز دیگر آزاد خواهد شد.

مقام های ایرانی علت بازداشت خانم صابری را ادامه فعالیت مطبوعاتی او در ایران پس از لغو مجوز خبرنگاری اش در این کشور عنوان کرده اند.

آقای صابری در مصاحبه با بی بی سی فارسی گفت عبدالصمد خرمشاهی که وکالت خانم صابری را به عهده دارد، روز چهارشنبه (۱۸ مارس) با دختر وی در زندان ملاقات کرده است.

خانواده صابری ساکن ایالت داکوتای شمالی آمریکاست.

رکسانا صابری که در سال ۱۹۹۷ به عنوان دختر شایسته ایالت داکوتای شمالی انتخاب شده بود، پیش از بازداشت در حال مطالعه برای تکمیل تحصیلات خود در رشته مطالعات ایران و روابط بین المللی (در سطح فوق لیسانس) و همچنین نوشتن کتابی درباره ایران بود.

مطالب مرتبط