ایران بازی دوستانه با سنگال را مساوی کرد

ایران و سنگال

چهار روز پس از شکست مقابل عربستان در ورزشگاه آزادی، تیم ملی فوتبال ایران در دیداری دوستانه میزبان تیم سنگال بود و به تساوی ۱-۱ رسید.

بازی با سنگال می توانست بهترین دیدار تدارکاتی ماه های اخیر فوتبال ایران باشد، اما در بدترین شرایط انجام شد؛ پس از برکناری علی دایی، تیم ملی ایران سرمربی ندارد و اریش روته مولر، دستیار آلمانی دایی موقتا هدایت تیم را بر عهده گرفته است.

فدراسیون فوتبال معرفی سرمربی جدید را به بعد از دیدار با سنگال موکول کرده است.

تیم سنگال در رتبه شصتم رده بندی فیفا قرار دارد و همان تیمی است که در تنها حضور خود در مسابقات جام جهانی ۲۰۰۲ به مرحله یک چهارم نهایی رسید و پدیده رقابت ها شد.

از ۲۰ بازیکن حاضر در این تیم، ۱۶ بازیکن در لیگ های خارجی بویژه لیگ فرانسه بازی می کنند.

در این دیدار، تیم ایران در نیمه اول بهتر بود، در دقیقه ۲۸ توسط مهرزاد معدنچی به گل رسید و چند فرصت مناسب دیگر را هم از دست داد.

معدنچی روی ارسال محمدرضا خلعتبری و اشتباه دروازه بان سنگال در دفع توپ موفق به گلزنی شد.

در نیمه دوم سنگال بهتر کار کرد و در دقیقه ۵۸ با ضربه سر پاپیس دمبا سیسه، مهاجم خود و بازیکن باشگاه متز فرانسه به گل تساوی رسید.

بازیکنان تیم ایران در این دیدار سید مهدی رحمتی، سید جلال حسینی، محسن بنگر (۴۶، شیث رضایی)، خسرو حیدری، حسن اشجاری، مازیار زارع، محمدرضا خلعتبری، مهرزاد معدنچی (۸۱، احمد جمشیدیان)، مسعود شجاعی (۴۶، حسین کاظمی)، غلامرضا رضایی (۴۶، احسان حاج‏صفی) و وحید هاشمیان (۷۴، جلال رافخایی) بودند.

مهدی مهدوی کیا به دلیل سفر به آلمان و جواد نکونام به علت آسیب دیدگی در این مسابقه غایب بودند.

در غیاب مهدوی کیا، هاشمیان کاپیتان تیم بود و با تعویض او، بازوبند کاپیتانی به رحمتی داده شد.

اندک تماشاگران حاضر در ورزشگاه آزادی در جریان بازی بارها افشین قطبی را تشویق کردند. گفته می شود قطبی و محمد مایلی کهن جدی ترین گزینه های سرمربیگری تیم ایران هستند.

همچنین در این روز و در گروه دوم مسابقات انتخابی جام جهانی، کره جنوبی در سئول با یک گل کره شمالی را شکست داد و با ۱۱ امتیاز به صدر جدول گروه دوم بازگشت.

در این گروه کره شمالی با ۱۰ امتیاز دوم است و عربستان، ایران و امارات در رده های بعدی قرار دارند.

ششمین دیدار ایران در مرحله انتخابی جام جهانی روز ۱۶ خرداد (۶ ژوئن) برابر کره شمالی در پیونگ یانگ خواهد بود.