بایدن: حمله اسرائیل به ایران نابخردانه خواهد بود

Image caption جو بایدن پیشتر رییس کمیته امور خارجه سنای آمریکا بود

جو بایدن معاون ریاست جمهوری آمریکا هرگونه حمله نظامی اسرائیل به ایران را نابخردانه خوانده اما بعید دانسته است که دولت جدید اسراییل دستور حمله به تاسیسات اتمی ایران را صادر کند.

جو بایدن روز سه شنبه ۷ آوریل در مصاحبه با شبکه سی ان ان آمریکا گفت معتقد است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر جدید اسرائیل علیه ایران دست به اقدام نظامی نخواهد زد.

بنیامین نتانیاهو بارها ایران را بزرگترین خطر برای اسراییل دانسته است.

معاون رییس جمهوری آمریکا در عین حال گفته است هرگونه تصمیم احتمالی نخست وزیر جدید اسراییل برای حمله به ایران نابخردانه خواهد بود اما تاکید کرده است نگرانی اش در اینباره نسبت به سال گذشته تغییر نکرده است.

جو باید اولین مقام ارشد آمریکایی نیست که در روزهای اخیر درباره موضوع حمله نظامی اسراییل به ایران صحبت می کند.

رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا نیز روز دوم ماه میلادی جاری گفته بود به عقیده او، در احتمال حمله اسراییل به ایران در سال جاری تردید وجود دارد.

رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا، در گفتگوی اختصاصی با روزنامه بریتانیایی فایننشال تایمز گفته بود آمریکا و اسراییل فرصت کافی دارند تا ایران را متقاعد کنند سیاست هسته ای خود را تغییر دهد.

ایران بر صلح آمیز بودن برنامه اتمی خود تاکید دارد و هشدار داده است که به شدت به هرگونه حمله به تاسیسات اتمی این کشور پاسخ خواهد داد.

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا بر دیپلماسی مستقیم و جدی برای حل و فصل مناقشه اتمی ایران تاکید دارد اما در عین حال توسل به گزینه نظامی علیه ایران را نیز رد نمی کند.

مطالب مرتبط