اژه‌ای: با تخریب انتخاباتی تلفنی و اینترنتی 'برخورد سنگین' می‌کنیم

غلامحسین محسنی اژه ای

وزارت اطلاعات ایران می گوید با "تخریب انتخاباتی" در سایت های اینترنتی و یا از طریق پیامک های تلفن همراه پس از تذکر اولیه به شدت برخورد خواهد کرد.

غلامحسین محسنی اژه ای، وزیر اطلاعات ایران روز چهارشنبه ۲۶ فروردین (۱۵ آوریل) به خبرگزاری فارس گفته است: "به طور جدی در حال رصد کردن هستیم و در مرحله اول [به تخریب کنندگان] تذکر می دهیم، اما اگر توجه نکنند برخوردهای سنگین و قاطع خواهیم داشت".

او گفته است پیامک های تلفن همراه که برای "تخریب" انتخاباتی فرستاده شوند قابل پیگیری و ردیابی هستند.

آقای اژه ای همچنین از دعوت برخی از مدیران سایت های اینترنتی و تذکر به آنها توسط وزارت اطلاعات خبر داده است.

در دوره گذشته انتخابات ریاست جمهوری ایران، محمود احمدی نژاد در یک برنامه تلویزیونی گفت که رقبای او از طریق فرستادن پیامک های تلفن همراه علیه او تبلیغ کرده اند و حتی خود او یکی از این پیامک ها را دریافت کرده است.

پس از آن نیز فرستادن پیامک های طنزآمیز با مضمون های سیاسی ادامه یافت و به گفته ناظران رواج زیادی پیدا کرد.

همین مسئله باعث شد شرکت مخابرات ایران در آذرماه ۱۳۸۵ اعلام کند برای جلوگیری از انتشار "پیام های مخرب انتخاباتی" ارتباط اینترنت با سرور "اس ام اس" مخابرات را قطع می کند و به این ترتیب کسی نخواهد توانست به طور ناشناس برای مشترکان تلفن های همراه، پیام کوتاه ارسال کند.

سعید مرتضوی، دادستان عمومی و انقلاب تهران آذر ماه سال ۱۳۸۷ از تشکیل یک دادسرای ویژه مقابله با جرایم اینترنتی و پیام های مخرب تلفنی خبر داد.

اخیرا هم قربانعلی دری نجف آبادی، دادستان کل ایران از وزارت ارتباطات خواست بر ارائه خدمات پیام کوتاه چند رسانه ای برای تلفن همراه نظارت کند تا از بروز "پدیده های نابهنجار اجتماعی و اختلال در اخلاق عمومی" جلوگیری شود.

اکنون وزیر اطلاعات ایران می گوید "تخریب" در رقابت های انتخاباتی نشانه بی انصافی است و حتی می توان آن را "خیانت به مردم، اسلام و انقلاب" ارزیابی کرد.

مطالب مرتبط