حمایت ۱۴ تشکل اصولگرا از نامزدی احمدی نژاد در انتخابات ایران

حبیب الله عسکراولادی

"جبهه پیروان خط امام و رهبری" اعلام کرده است که از نامزدی محمود احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران حمایت می کنند.

حبیب الله عسکراولادی، دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری روز شنبه ۵ اردیبهشت (۲۵ آوریل) در یک نشست خبری اعلام کرد که ۱۴ تشکل عضو این جبهه و دبیران استانی آن تصمیم گرفته اند آقای احمدی نژاد را به عنوان نامزد خود در انتخابات معرفی کنند.

تشکل هایی چون "حزب موتلفه اسلامی"، "جامعه اسلامی مهندسین" و "اتحادیه انجمن های اسلامی اصناف و بازاریان" عضو جبهه مذکور هستند.

برخی چهره های اصلی این جبهه، مثل محمدرضا باهنر (دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین و نایب رئیس مجلس) در مواردی روابطی نسبتا دشوار با آقای احمدی نژاد و دولت نهم داشتند.

آقای عسکراولادی گفته که پیش از تصمیم گیری درباره حمایت از آقای احمدی نژاد در جبهه پیروان خط امام و رهبری، چهار ملاقات با او انجام شده است: "دو جلسه به صورت خصوصی بین من و احمدی نژاد، یک جلسه به صورت سه نفری همراه با محمدرضا باهنر و جلسه چهارم با حضور اعضای شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری بود که در این جلسات دغدغه های اصولگرایان بررسی شد".

به گفته آقای عسکراولادی در این ملاقات ها انتقادهایی از آقای احمدی نژاد مطرح شد که او "بسیاری از آنها را پذیرفت".

آقای عسکراولادی "شایعات" مربوط به "سهم خواهی" از آقای احمدی نژاد در این ملاقات ها را رد کرد و گفت: "به دنبال سهم خواهی در دولت نیستیم و هیچ گونه صحبتی راجع به ترکیب دولت آینده نشد و نباید بشود".

انتقاد از ارائه 'آمار نادرست'

در این حال سایت اینترنتی "الف"، متعلق به احمد توکلی، نماینده سرشناس جناح اصولگرای مجلس، به سخنان اخیر محمود احمدی نژاد در اسلامشهر به تندی انتقاد کرده است.

سایت "الف" می نویسد که آقای احمدی نژاد در سخنرانی خود "ارقام نادرست" ارائه کرده است.

آقای احمدی نژاد در سخنرانی مورد اشاره گفته بود که در لایحه هدفمند کردن یارانه ها "پیش بینی کرده بودیم که بین ۵۰ تا ۷۰ هزار تومان به هر نفر یارانه بدهیم که برای یک خانواده پنج نفری حدود ۳۰۰ هزار تومان می شود، در حالی که پول بنزین، برق و گاز آنها بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ هزار تومان می شود. اما ۳۰۰ هزار تومان دریافت می کند که جبران ۵۰ سال توزیع ناعادلانه یارانه بشود".

اما به نوشته "الف"، در لایحه مذکور "مقرر شده با ۴ برابر کردن قیمت بنزین، ۲۱ برابر کردن قیمت گازوئیل، ۱۱ برابر کردن قیمت گاز طبیعی و ۶ برابر کردن قیمت برق مجموعا ۳۴ هزار میلیارد تومان درآمد کسب شود تا به هر خانواده نیازمند، حد اکثر ۱۰۴ هزار تومان پرداخت شود، نه ۳۰۰ هزار تومان".

"الف" نوشته است که سرجمع هزینه برق، گاز، بنزین و گازوئیل هم بر اساس قیمت های پیشنهادی دولت، "قطعا از ۱۰۰ تا ۱۳۰ هزار تومان که رئیس جمهوری محترم اعلام کرده اند بیشتر می شود".

سایت "الف" می نویسد: "ارائه ارقام نادرست و عدول صریح از واقعیت در یک سخنرانی عمومی، زیبنده رئیس جمهوری اسلامی ایران نیست".

مطالب مرتبط