بازداشت "عوامل اسرائیل" در تهران، حبس "عامل ایران" در اسرائیل

وزير اطلاعات ایران از شناسايی و بازداشت عوامل يک تيم "تروریستی" که قصد انجام چندين انفجار را در تهران داشتند، خبر داده است.

رسانه های دولتی ایران گزارش داده اند که غلامحسين محسنی اژه ای روز يکشنبه ششم اردیبهشت (26 آوریل) گفته است يک تيم متشکل از به گفته او عناصر فريب خورده و وابسته صهيونيستها شناسايی و بازداشت شدند.

وزير اطلاعات ایران گفته است اين تيم با هدف ايجاد نا امنی و اغتشاش قصد داشتند چندين انفجار متوالي به ويژه در آستانه برگزاری انتخابات دهمين دوره رياست جمهوری در سطح شهر تهران انجام دهند.

وی در خصوص تعداد افراد بازداشت شده و یا چگونگی بازداشت آنان جزییات بیشتری ارائه نکرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی دولت ایران، غلامحسین محسنی اژه ای گفته است که اسراییل در صدد آن است که ضمن برقراری ارتباط و هدايت افراد "ضد انقلاب"، از آنها برای تامین اهداف خود استفاده ابزاری کند.

در همین حال خبرگزاریها از اسرائیل گزارش داده اند که یک دادگاه اسرائیلی یک شهروند ایرانی تبار را به اتهام تماس با مقامات ایرانی برای پیشنهاد انتقال اطلاعات به آنها، به چهار سال زندان محکوم کرده اند.

وزارت دادگستری اسراییل گفته است که این شهروند ایرانی تبار قصد داشته با مسافرت به ترکیه با ماموران ایرانی ملاقات کند و اطلاعاتی در خصوص مقامات نظامی اسرائیلی را در اختیار کنسولگری ایران در استانبول قرار دهد.

اسراییل نیز جزییاتی در خصوص هویت و چگونگی بازداشت شهروند ایرانی تبار خود اعلام نکرده است.

مطالب مرتبط