ایران: گروه 'تروریستی' به موساد و سیا ارتباط دارد

عکس آرشیوی از انتخابات مجلس
Image caption مقام های ایرانی گفته اند که هدف این گروه اخلال در انتخابات خرداد ماه بود

ایران روز سه شنبه هفت نفر را که به توطئه برای بمبگذاری با هدف مختل کردن انتخابات خرداد ماه متهم هستند به سازمان های تروریستی آمریکا و اسرائیل ارتباط داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، حسن حداد معاون دادستانی تهران با اشاره به اظهارات وزیر اطلاعات درباره دستگیری این افراد گفت: "این افراد علاوه بر ارتباط با سرویس اطلاعاتی موساد که به دنبال برنامه‌ریزی و ایجاد مشکل در انتخابات و امنیت داخلی کشور ما هستند با سرویس اطلاعاتی آمریکا نیز ارتباط داشتند و فردی که این جریان را هدایت می‌کند در آمریکا به سر می‌برد و آمریکایی‌ها نیز از وی حمایت کرده و از نظر مادی وی را پشتیبانی می‌کنند."

وی از این "فرد" نام نبرد.

وی گفت که اگر به دلیل "تسلط نیروهای وزارت اطلاعات و همکاری تنگاتنگ دادسرا با وزارت اطلاعات" وجود نداشت "ممکن بود انفجارهای مهیبی در تهران رخ داده و باعث شهادت بسیاری از هموطنان‌مان" شود.

وزير اطلاعات ایران روز یکشنبه اعلام کرده بود که عوامل يک تيم "تروریستی" که قصد انجام چندين انفجار را در تهران داشتند، بازداشت شده اند. غلامحسين محسنی اژه ای نیز آنها را "وابسته صهيونيستها" معرفی کرده بود.

به گزارش ایسنا آقای حداد گفت که "بیش از ۱۰۰ کیلو مواد منفجره" از این افراد به دست آمده و توضیح داد: "این افراد هفت نفر بوده که سه نفر از آنان متهمان اصلی و چهار نفر دیگر در ارتباط با این مساله بودند. آنها قصد داشتند در مکان‌های شلوغ این مواد را منفجر کنند که بخش اصلی کار آنها در مراسم بزرگداشت رحلت حضرت امام (ره) بود."

"همکاری با گروه‌های تروریستی"، "‌اقدام علیه امنیت (ملی)" و "محاربه" از اتهامات دستگیرشدگان عنوان شده است.

حسن حداد گفت: "عنوان اتهامی این افراد همکاری با گروه‌های تروریستی، ‌اقدام علیه امنیت و محاربه است و این افراد با انجمن پادشاهی که انفجار شیراز نیز توسط همین جریان انجام شده بود ارتباط داشتند."

مطالب مرتبط