اعدام مردی در اصفهان به جرم تجاوز به ده کودک

تجمع مردم در محل اعدام محمد بیجه، قاتل زنجیره ای کودکان، در ایران
Image caption در سال 2005 مردی به نام محمد بیجه که قاتل بیش از 17 کودک در محله ای در حومه جنوبی تهران معرفی شد به دار آویخته شد

به گزارش وبسایت تلویزیون دولتی ایران مردی در اصفهان روز پنجشنبه به جرم تجاوز به ده کودک اعدام شده است.

براساس این گزارش این مرد به نام بیژن، 41 ساله، حدود دو سال قبل به ده پسر بچه تجاوز کرده بود.

منابع خبری ایران روز 25 فروردین ماه به نقل از دادستان عمومی و انقلاب اصفهان گزارش داده بودند که مردی که از او تنها به عنوان "ب.خ" نام برده شده بود "به زودی" به جرم تجاوز به کودکان اعدام خواهد شد.

محمدرضا حبيبی در آن زمان گفت که حکم اعدام از سوی دادگاه كيفری استان اصفهان برای «ب. خ.» كه "مبادرت به آزار جنسی اطفال در يكی از شهرک های اطراف اصفهان می كرد" صادر شده است.

او در توضیح پرونده چنین گفت: "در پی وصول شکایاتی به دادسرا مبنی بر اینکه شخصی با اتومبیل پس از ربودن کودکان آنان را به نقاط حاشیه ای برده و به آنان تجاوز کرده است، پرونده به قضات خبره ارجاع داده و با صدور دستورهای لازم قضایی، متهم شناسایی و دستگیر شد."

وی افزود: "متهم در اقرارهای خود گفت در ساعات خلوت روز در سطح شهر تردد می کرد و افراد کم سال را که منتظر رسیدن وسیله نقلیه بوده اند تحت عنوان مسافرکش اغفال و اهداف خود را اجرا می کرد."

این مقام از والدین و مسوولان مدارس خواست وجود اینگونه خطرات اجتماعی را به کودکان گوشزد کنند.

بنابه گزارش ها با اعدام روز پنجشنبه، شمار اعدام ها در ایران طی سال جاری به 74 مورد می رسد. خبرگزاری فرانسه گزارش می دهد که در سال 2008 میلادی 246 نفر در ایران اعدام شدند.

بنابه این گزارش ایران سال گذشته در تلاشی برای آنچه بهبود امنیت اجتماعی خواند استفاده از مجازات اعدام را افزایش داد.

قتل، تجاوز، سرقت مسلحانه، قاچاق مواد مخدر و زنا از جمله جرایمی است که در ایران می تواند اعدام داشته باشد.