۳۷ روز به انتخابات: درخواست از داوطلبان برای رعایت 'شئونات'

کامران دانشجو

رییس ستاد انتخابات ایران می گوید کسانی که برای ثبت نام به وزارت کشور مراجعه می کنند باید بتوانند مدیر، مدبر و رجال سیاسی بودن خود را به شورای نگهبان ثابت کنند.

کامران دانشجو همچنین گفت: "داوطلبان هنگامی که برای ثبت نام به ستاد انتخابات کشور مراجعه می کنند باید به این موضوع توجه کنند که داوطلب چه چیزی هستند. ما می دانیم که باطن همه خوب است اما خواهش می کنیم به این موضوع که قرار است داوطلب ریاست جمهوری اسلامی ایران شوند دقت کنند، چرا که این پسوند 'اسلامی' باید و نبایدی را برای همه از جمله مجریان و داوطلبین ایجاد می کند".

رییس ستاد انتخابات کشور افزود: "ما از آنها می خواهیم که با شئونات خاص خود به ستاد انتخابات کشور مراجعه کنند تا بتوانیم ثبت نام مناسب تری داشته باشیم".

حمایت از محمود احمدی نژاد

"ستاد مردمی حامیان جوان دولت اسلامی" برای حمایت از محمود احمدی نژاد در انتخابات اعلام موجودیت کرد.

این ستاد با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: "ایران اسلامی امروز دلاور مردی می خواهد گردافکن که پرچم حقیقت را در رکاب ولایت امر و امامت امت دیگر بار بر دوش کشد و همه مظلومان و مستضعفان عالم را فرمانده باشد".

در اطلاعیه ستاد مذکور از مجلس ایران انتقاد شده است که جوانان ۱۵ ساله را "لایق انتخاب" نمی داند.

در این اطلاعیه، "به نتیجه رساندن پروژه های زخمی و ناتمام مدیران ناکارآمد سابق"، "اجرایی کردن قانون نظام هماهنگ پرداخت"، "تلاش در جهت ارتقای سطح زندگی بسیاری از طبقات اجتماعی مانند بازنشستگان و حقوق بگیران" و "تقویت روحیه اعتماد به نفس" از جمله دستاوردهای دولت آقای احمدی نژاد توصیف شده است.

کروبی: دیگر در مورد شبهه انتخابات قبلی حرف نمی زنم

مهدی کروبی به یزد سفر کرده و در دانشگاه یزد به پرسش های دانشجویان پاسخ داده است.

دختری دانشجو در این نشست از آقای کروبی پرسید که موضع او در قبال گفته رهبر ایران که "عده ای در انتخابات گذشته شبهه پیدا کرده بودند اما معلوم شد مشکلی درکار نبوده است" چیست؟

آقای کروبی پاسخ داد: "مبنای ما این است که به خاطر سخنان رهبری دیگر در باره این موضوع صحبتی نکنیم. اما ایراد ما به دولت اصلاحات و وزارت کشور بود که اکنون نمی خواهم وارد قضایای آن بشوم. در عین حال بدانید که خواب یک ساعتی من خیلی چیزها را تغییر داد و این بار هم خودم نمی خوابم و هم طرفداران من نخوابند. البته دیگر تمایلی ندارم در مورد شبهه در انتخابات صحبتی داشته باشم". او همچنین در مورد حضور غلامحسین کرباسچی در ستاد انتخاباتی خود گفت: "اعتقاد دارم برخورد با شهرداری ها سیاسی بود. من به آقای رازینی هم گفتم دلیل برخورد شما با کرباسچی حمایت وی از آقای خاتمی و پیروزی ایشان است".

موسوی: از تعریف از دولت توبه کردم

میر حسین موسوی که به کرمان سفر کرده، با انتقاد از عملکرد صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفته است: "قبلا از من این سوال پرسیده شد که آیا این دولت نقاط مثبتی ندارد که شما آن را بیان نمی کنید که من در پاسخ به این سوال ها گفتم ما وقت محدودی برای حرف های خود داریم و در مقابل صدا و سیما با شش کانال سراسری و ۳۰ کانال استانی به طور ۲۴ ساعته از عملکرد دولت تعریف و تمجید می کند".

آقای موسوی گفت: "یک بار در جلسه ای یکی دو تا از کارهای خوب دولت را هم بیان کردم که همان شب دیدم اخبار تلویزیون فقط همان قسمت صحبت های من را پخش کرد. به این صورت که موسوی گفته است دولت کارهای بسیار خوبی انجام داده و اینها هم نمونه های آن است؛ یعنی از کل حرف های من تنها همان قسمت را به این شکل پخش کردند. از آن زمان توبه کردم که دیگر در این رابطه صحبت نکنم".

مطالب مرتبط