دانشجو از کاهش 50 درصدی داوطلبان خبر داد

کامران دانشجو ، رییس ستاد انتخابات ایران ، تعداد داوطلبان کاندیداتوری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را 475 نفر اعلام کرده است. به گفته او این میزان به نسبت دوره قبل 53 درصد کاهش را نشان می دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس ،رییس ستاد انتخابات کشور ( یکشنبه 20 اردیبهشت ماه - 10 مه )در گفتگو با خبرنگاران گفت: از میان 475 نفری که ثبت نام کرده اند ، 433 نفر آنها مرد و 42 نفر زن هستند.

اقای دانشجو همچنین گفت افرادی که به صورت اینترنتی در سایت وزارت کشور ثبت نام کردند سه هزار و 272 نفر بودند که تنها 5/14 درصد از آنها با حضور در ستاد انتخابات اقدام به نام نویسی کردند.

شورای نگهبان صلاحیت داوطلبان نامزدی را بررسی خواهد کرد و گمان می رود تعداد بسیار کمی از آنها احراز صلاحیت شوند.

رییس ستاد انتخابات کشور همچنین گفت تا روز پنج شنبه 17 اردیبهشت ماه کلیه هیات های اجرایی در 368 شهرستان و 558 بخش مشخص خواهند شد و اسامی آنها به ستاد انتخابات کشور ارسال می شود.

آقای دانشجو همچنین از تشکیل کمیسیون ماده 62 قانون انتخابات در وزرات کشور خبرداد و گفت این کمیسیون مصوباتی داشته که پس از نهایی شدن اعلام خواهد شد.

وی اعضای این کمیسیون را دادستان کل کشور ، وزیر کشور ، مدیر عامل صداو سیما و یکی از اعضای شورای نگهبان و یا نمایندگان آنها عنوان کرد و گفت این کمیسیون برنامه رادیویی و تلویزیونی نامزدها را تصویب خواهد کرد.

این کمیسیون تصمیم گرفته که میزان تبلیغات رادیویی و تلویزیونی نامزدها نسبت به دوره گذشته به لحاظ مدت زمانی افزایش یابد.

رییس ستاد انتخابات کشور تعداد 46.2 میلیون ایرانی را واجد شرایط رای دادن اعلام کرد. او با بیان این که حدود 47 تا 48 هزار صندوق رای برای انتخابات ریاست جمهوری در نظر گرفته خواهد شد گفت مانند دوره های گذشته حدود 32 هزار شعبه ثابت اخذ رای خواهیم داشت.

آقای دانشجو درباره تبلیغات برای ایرانیان خارج از کشور گفت حدود 230 صندوق رای برای ایرانیان خارج از کشور درنظر گرفته شده وآنها می توانند با ارائه شناسنامه و یا گذرنامه معتبر در این انتخابات شرکت کنند.

مطالب مرتبط