به روز شده:  17:52 گرينويچ - پنج شنبه 14 مه 2009 - 24 اردیبهشت 1388

هفته ویژه ایران در بی بی سی فارسی

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

تازه ترین نسخه "فلش" اینجا قابل دریافت است

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

در آستانه دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ايران، بی بی سی فارسی رشته برنامه های ويژه ای را تحت عنوان "هفته ایران" از شنبه تا چهارشنبه، نهم تا سیزدهم ماه مه پخش می کند و متن آن نیز بر روی وبسایت بی بی سی فارسی در دسترس خواهد بود.

در "هفته ايران" و در مجموعه ای متنوع از برنامه ها و گزارش ها در باره سیاست، اقتصاد، فرهنگ و هنر، جوانان و زنان، وضعیت کنونی ایران بررسی می شود.

اقتصاد ایران: فاصله فقیر و غنی

تبلیغات انتخاباتی

چهار سال پیش در یک کنفرانس خبری در پارکینگ ساختمانی درغرب تهران، محمود احمدی نژاد به رای دهندگان قول داد پول نفت را بر سر سفره آنها بیاورد.

کفه ترازوی ثروت قرار بود به نفع فقرا سنگین شود. دولت آقای احمدی نژاد در این مدت پول زیادی به اشکال مختلف بین اقشار ضعیف جامعه ایران توزیع کرد، اما گویا رفاه سایه ای است که فقرا به دنبالش می دوند، ولی هیچ گاه به آن نمی رسند.

ادامه مطلب

گزارش تلویزیونی

ساختار سیاسی قدرت در ایران

با توجه به اينکه مردم به زودی در ايران در انتخابات رياست جمهوری شرکت می کنند اين پرسش مطرح می شود که قدرت رييس جمهوری در ايران تا چه ميزان است.

آيا رييس جمهوری می تواند منشا تغييرات در کشور باشد و اصولا رای مردم در انتخابت رياست جمهوری چه تاثيری بر سرنوشت کشور دارد؟

ادامه مطلب

گزارش تلویزیونی

آزادی، آرمانی تحقق يافته يا همچنان دست نايافته؟

در ایران، برای آزادی یا به نام آزادی، مسیرهایی متفاوت و گاهی متضاد طی شده. یک علتش شاید برداشت های متفاوت از آزادی باشد.

این دوگانگی گاه بسيار بالا گرفته و در برخوردهای شدیدی خودش را نشان داده است.

ادامه مطلب

گزارش تلویزیونی

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.