به روز شده:  20:07 گرينويچ - شنبه 16 مه 2009 - 26 اردیبهشت 1388

انتشار روزنامه 'یاس نو' دوباره متوقف شد

صفحه اول روزنامه یاس نو

روزنامه یاس نو بعد از پنج سال توقیف منتشر شده بود، اما دور تازه فعالیت آن تنها یک شماره دوام داشت

دبیر هیأت نظارت بر مطبوعات ایران در نامه ای به مدیر مسئول روزنامه "یاس نو"، خواستار توقف مجدد انتشار این روزنامه شد.

به گزارش "نوروز"، وب سایت خبری جبهه مشارکت ایران، نامه علیرضا ملکیان، دبیر هیأت نظارت بر مطبوعات، روز شنبه ۲۶ اردیبهشت (۱۶ مه) پس از آن صادر شد که سعید مرتضوی، دادستان عمومی و انقلاب تهران در مورد پرونده قضایی سابق این روزنامه درخواست تجدید نظر کرد.

محمد نعیمی پور، مدیر مسئول روزنامه "یاس نو"، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی، یکی از تشکل های عمده جناح اصلاح طلب ایران است.

گفتگو با محمد صالح نیک بخت وکیل روزنامه یاس نو

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

تازه ترین نسخه "فلش" اینجا قابل دریافت است

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"


روزنامه "یاس نو" پس از پنج سال توقیف، روز شنبه انتشار خود را از سر گرفت، اما عمر این دوره انتشار آن تنها یک شماره بود.

سایت "نوروز" می نویسد: "روزنامه "یاس نو" پنج سال قبل و در آستانه انتخابات مجلس هفتم توقیف شد و در طی پنج سال گذشته جلسات بازپرسی و دادگاه آن با تأخیر به انجام رسید تا در نهایت حکم قطعی آن در اواخر سال گذشته صادر شد و پس از اجرای حکم که تنها دربرگیرنده جریمه نقدی بود، تمام موانع حقوقی جهت انتشار روزنامه کنار رفت و در پی آن بود که مدیرمسئول روزنامه تصمیم به انتشار مجدد آن گرفت".

روزنامه "یاس نو" به همراه روزنامه "شرق" پیش از انتخابات مجلس هفتم به دلیل انتشار نامه اعتراض آمیز نمایندگان به آیت الله خامنه ای، با حکم دادستانی تهران توقیف شده بود.

تنها شماره منتشر شده این روزنامه در دوره جدید در ۱۶ صفحه منتشر شد و عمده مطالب سیاسی آن به حمایت از نامزدی میرحسین موسوی در انتخابات ریاست جمهوری ایران اختصاص داشت.

در صفحه اول این روزنامه عکس بزرگی از محمد خاتمی و میرحسین موسوی چاپ شده که آقای موسوی و همسرش زهرا رهنورد را در حال پاسخ دادن به ابراز احساسات طرفدارانشان نشان می دهد. در بالای این عکس نیز تیتر اول روزنامه نقش بسته است:"خاتمی _ موسوی برای ایران".

وب سایت "نوروز" گزارش داده است که شماره دوم روزنامه "یاس نو" در دوره جدید توسط تیم تحریریه آن روزنامه آماده چاپ شده بود و صفحه های آن برای انتشار به چاپخانه فرستاده شده بود که مأموران جلوی انتشار آن را گرفتند.

"نوروز" نوشته است که مبنای حقوقی دستور دبیر هیأت نظارت بر مطبوعات مشخص نیست.

این سومین بار است که روزنامه "یاس نو" توقیف می شود.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.