روزنامه کلمه سبز منتشر شد

اولین شماره روزنامه کلمه سبز به مدیر مسئولی میرحسین موسوی، داوطلب نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری، امروز بیست و هشتم اردیبهشت منتشر شده است.

علیرضا حسینی بهشتی سردبیر این روزنامه که در ستاد انتخاباتی آقای موسوی نیز فعالیت دارد، در اولین سرمقاله این روزنامه با عنوان "کلام اول" نوشته است این روزنامه "می خواهد رسانه ای باشد برای همه کسانی که برای ایران و ایرانی جایگاهی رفیع تر قائل هستند."

در صفحه اول این روزنامه تصاویر سیدمحمد خاتمی، رئیس جمهوری سابق و میرحسین موسوی که برای شرکت در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری ثبت نام کرده، دیده می شوند.

مجوز روزنامه کلمه سبز برای آقای موسوی اسفند سال پیش صادر شد اما انتشار آن تا امروز طول کشید.

سایت قلم نیوز از سایت های نزدیک به میرحسین موسوی هفته پیش نوشت که اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تهران صدور مجوز بیلبوردهای تبلیغاتی برای این روزنامه را متوقف کرده است.

انتشار روزنامه کلمه سبز در آستانه دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران صورت می گیرد. جناح موسوم به اصلاح طلب در اغلب دوره ها از نداشتن رسانه گله کرده اند. روزنامه های نزدیک به این جناح از سوی دادستانی یا هیات نظارت بر مطبوعات تعطیل شده اند که در آخرین مورد روزنامه یاس نو به مدیر مسئولی محمد نعیمی پور، از اعضای شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی به درخواست سعید مرتضوی تنها پس از انتشار یک شماره توقیف شد.

روزنامه یاس نو از میرحسین موسوی حمایت می کرد.

روزنامه کلمه سبز در شماره اول خود مطالبی در باره منشور حقوق شهروندی میرحسین موسوی، جدی گرفته نشدن زنان و پلیسی شدن فضای ورزش در ایران منتشر کرده است.

در دولت نهم امتیاز چندین روزنامه و مجله جریان منتقد از سوی هیات نظارت و دادستانی لغو شده است. این در حالی است که مقام های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، افزایش لغو امتیاز نشریات در دولت محمود احمدی نژاد را رد کرده و می گویند جریان های سیاسی، چنین مساله ای را به دولت نهم نسبت می دهند.

مطالب مرتبط