زنان بازداشت شده در روز کارگر آزاد شدند

(عکس از سایت "تغییر برای برابری")
Image caption بازداشت شدگان در میدانی در شمال غرب تهران آزاد شدند (عکس از سایت "تغییر برای برابری")

زنان بازداشت شده در حاشیه مراسم روز کارگر پس از صدور قرار کفالت آزاد شدند.

این افراد که در روز جمعه یازدهم ماه مه، در پارک لاله تهران حضور داشتند، از سوی ماموران نیروی انتظامی در کنار کارگرانی که در تجمع روز کارگر در همین مکان شرکت کرده بوند بازداشت شدند اما به گفته نسرین ستوده، وکیل مدافع این افراد، امروز همه آنها آزاد شدند.

خانم ستوده که دلیل حضور این افراد را شرکت در مراسم روز جهانی کارگر دانست، شمار زنان آزاد شده راحدودا 30 نفر اعلام کرد.

سایت "تغییر برای برابری" که اخبار مربوط به این بازداشت ها را منتشر کرده، خبر داد در حالی که خانواده زنان زندانی شده مقابل زندان اوین منتظر آزادی بستگان خود بودند، بازداشت شدگان با یک مینی بوس اززندان اوین خارج شده و در میدانی در شمال غرب شهر تهران آزاد شدند.

این سایت همچنین خبر داده که آزادشدگان باید در روز 29 اردیبهشت (19 مه) جهت رسیدگی به پرونده خود به دادگاه انقلاب مراجعه کنند.

پیش از این هم پنج نفر دیگر از زنان بازداشت شده در روز جهانی کارگر با قید کفالت آزاد شده بودند.

ظاهرا قرار بود برخی بازداشت شدگان مرد نیز همزمان آزاد شوند، اما بنا به اطلاع برخی منابع قرار کفالت این افراد پذیرفته نشد.

در جریان گردهم آیی روز کارگر در تهران بیش از یکصد نفر بازداشت شدند و کماکان ده ها نفر از مردان بازداشت شده، بدون آنکه اخیرا امکان تماس با خانواده های خود را یافته باشند، در بازداشت باقی مانده اند.

جلوه جواهری، کماکان در بازداشت

در خبری دیگر نسرین ستوده از ادامه بازداشت جلوه جواهری، فعال حقوق زنان خبر داد.

جلوه جواهری تقریبا همزمان با روز یازدهم مه و در منزل خود بازداشت شده بود، اما به گفته خانم ستوده هنوز اتهام او اعلام نشده است.

نسرین ستوده همچنین مدعی شد این فعال حقوق زنان در هنگام بازداشت هم حکم قضایی که دلیل بازداشت او را بیان کند دریافت نکرده است.

خانم ستوده که از تنظیم یک شکایت رسمی علیه بازداشت خانم جواهری خبر داد، درباره وضعیت خانم جواهری گفت او از بند انفرادی به بند عمومی منتقل شده است.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست