لاریجانی: آمریکا مشکل تروریست پروری دارد

لاریجانی
Image caption لاریجانی: به حمایت از حزب الله و حماس افتخار می کنیم

رئیس مجلس ایران دولت آمریکا را به تروریست پرور بودن متهم کرده است.

روز پنجشنبه، 21 مه (31 اردیبهشت)، علی لاریجانی، رئیس مجلس، در سخنانی در تهران، اتهام مقامات آمریکایی در مورد حمایت جمهوری اسلامی از تروریسم را رد کرد و گفت که ایران به حمایت خود از حزب الله لبنان و جنبش حماس افتخار می کند و آنها را گروه های تروریستی نمی داند بلکه مجاهدان در راه خدا محسوب می کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، آقای لاریجانی خطاب به کسانی که جمهوری اسلامی را به حمایت از تروریسم متهم می کنند گفت "خودتان به خوبی می دانید که تروریست های واقعی چگونه به وجود آمده اند."

رئیس مجلس از فردی به نام البغدادی با عنوان سرکرده القاعده در عراق نام برد و گفت که وی در اعترافاتی که اخیرا از شبکه تلویزیونی عراق پخش شده گفته است که از کشورهای دوست آمریکا در منطقه پول می گرفته است.

علی لاریجانی ایجاد گروه طالبان را هم به آمریکا نسبت داد و به نقل از بی نظیر بوتو، رهبر سابق حزب مردم پاکستان که در یک حمله انتحاری به قتل رسید، گفت "خانم بوتو نیز در سخنرانی خود گفته بود طالبان معلول حمایت های آمریکا و انگلیس و دو کشور دیگر منطقه و البته پاکستان است."

Image caption نتانیاهو ایران را تهدیدی مشترک برای اسرائیل و اعراب خوانده است

رئیس مجلس افزود که هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا نیز به ارتباط ایالات متحده با پایه گذاری طالبان اشاره کرده، و خطاب به آمریکاییان گفت "خود شما مشکل تروریست پروری دارید."

آقای لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود به اظهارات اخیر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل پرداخت که گفته بود که سیاست های ایران نه تنها اسرائیل، بلکه کشورهای عرب منطقه را نیز تهدید می کند.

آقای نتانیاهو، که مواجهه با مساله اتمی شدن ایران را مهمترین موضوع سیاست خارجی دولت خود اعلام داشته، توصیه کرده است که اسرائیل و کشورهای عرب برای مقابله با آنچه که توسعه طلبی ایران خوانده با یکدیگر همکاری کنند.

رئیس مجلس ایران یادآور شد که نخست وزیر اسرائیل در پی ملاقات هایی که با رهبران برخی کشورهای عرب داشته از ائتلاف با آنان علیه ایران سخن گفته است.

آقای لاریجانی در پاسخ گفت "این سخن، سخن پوچی است و دلیل آن نیز موضع گیری یمن و سایر کشورهاست."

علی لاریجانی اخیرا از کشور یمن دیدن کرده و به گزارش رسانه های خبری ایران، مقامات یمنی در دیدار با وی از سیاست هسته ای ایران حمایت کرده اند.

مطالب مرتبط