جزئیات تبلیغات تلویزیونی نامزدهای انتخابات ایران اعلام شد

قرعه کشی برنامه های تلویزیونی

پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران از شبکه های تلویزیونی این کشور از جمعه اول خرداد آغاز می شود.

بر اساس برنامه اعلام شده، هر نامزد انتخاباتی دو مستند ۳۰ دقیقه ای از شبکه اول، یک برنامه گفتگوی ویژه خبری از شبکه دو، سه مناظره ۹۰ دقیقه ای از شبکه سه، یک پرسش و پاسخ یک ساعته با کارشناسان از شبکه چهار، یک برنامه ۴۵ دقیقه ای به نام "با دوربین" از شبکه یک، یک گفتگوی ۳۰ دقیقه ای از شبکه خبر، یک برنامه یک ساعته پاسخ به پرسش های ایرانیان خارج از کشور و یک مستند نیم ساعته از شبکه جام جم خواهد داشت.

به این ترتیب هر نامزد در مجموع به مدت چهار ساعت در شبکه های داخلی و یک ساعت و نیم در شبکه جام جم (برای خارج از کشور) به صورت انفرادی حضور خواهد داشت و چهار ساعت و نیم هم در مناظره ها حاضر خواهد بود.

نخستین برنامه تبلیغات انتخاباتی که روز جمعه اول خرداد پخش می شود، برنامه ۴۵ دقیقه ای "با دوربین شبکه یک" است که به میرحسین موسوی اختصاص دارد.

نخستین مناظره را مهدی کروبی و محسن رضایی روز ۱۲ خرداد برگزار می کنند.

آخرین روز پخش برنامه های تلویزیونی روز ۱۹ خرداد خواهد بود که چهار نامزد انتخاباتی در چهار شبکه مختلف، چهار برنامه گوناگون خواهند داشت.

ستاد 'راه سوم' در حمایت از محسن رضایی تشکیل شد

گروهی از حامیان محسن رضایی ستادی انتخاباتی به نام ستاد 'راه سوم' تشکیل داده اند.

این ستاد در اطلاعیه اعلام موجودیت خود، هشدار داده است که ایران با بی برنامگی و عدم انسجام در مدیریت کلان مواجه است.

ستاد 'راه سوم' راه حل این مشکل را انتخاب دولتمردی می داند که تنش ها و منازعات بین المللی علیه ایران را کاهش دهد و تلاش خود را بر تحقق سند چشم انداز بیست ساله ایران و افزایش شأن و منزلت افراد، "با در نظر گرفتن امنیت ملی و حقوق و آزادی های سیاسی" متمرکز کند.

این ستاد می گوید که حضور آقای رضایی در انتخابات "نافی تلاش هیچ یک از کاندیداها نیست".

عسگراولادی: نباید انتخابات صحنه مبارزه حق و باطل شود

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری می گوید: "هر نامزدی رأی بیاورد رئیس جمهوری ما است و باید بتوانیم با او همکاری کنیم".

حبیب الله عسگراولادی امروز در نهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی گفت که صحنه رقابت های انتخاباتی نباید به مبارزه بین حق و باطل تبدیل شود.

او از "برخی رسانه ها" انتقاد کرد که رقابت ها را به میدان جنگ بدل کرده اند و گفت: "این که نامزدها تحت تأثیر طرفدارانشان در وضعی قرار گیرند که منجر به از بین رفتن انسجام بعد از انتخابات شود، درست نیست".

جبهه پیروان خط امام و رهبری که آقای عسگراولادی دبیرکلی آن را به عهده دارد، از نامزدی محمود احمدی نژاد حمایت کرده است.

آقای عسگراولادی گفت: "باید طوری عمل کنیم که اگر مردم به نامزدی دیگر رأی دادند، بتوانیم با آن نامزد کار کنیم".

موسوی پنجاه هزار ناظر به شعبه های رأی گیری می فرستد

مسئول کمیته صیانت از آرای ستاد میرحسین موسوی گفته است که این ستاد برای نظارت بر کار رأی گیری و شمارش آرا در ۴۸ هزار صندوق انتخابات ریاست جمهوری ایران، ۵۰ هزار نماینده تعیین می کند.

علی اکبر محتشمی پور گفته است: "آقای موسوی برای هر صندوق یک نماینده ویژه دارد و این نمایندگان با وظایف خود آشنا شده اند و آموزش دیده اند و هرگونه تقلب و تخلفی را گزارش خواهند کرد".

او گفت که با "دستگاه های مربوطه" اتمام حجت شده است و هشدار داد: "اگر جلوی تخلفاتی را که ناظران ما گزارش می کنند نگیرند، موضوع را با رسانه ها در میان می گذاریم".

آقای محتشمی پور افزود: "این بار با هیچ کس شوخی نداریم و اجازه نمی دهیم سرنوشت کشور را یک گروه مخفی در اختیار بگیرد و تغییر دهد".

وزارت کشور و شورای نگهبان که کار برگزاری انتخابات و نظارت بر آن را به عهده دارند، با تشکیل "کمیته صیانت از آرا" مخالفت کرده اند، اما حضور نمایندگان نامزدها بر سر صندوق های رأی را مطابق قانون مجاز می دانند.