پاسخ لاریجانی به اعتراض موسوی به صدا و سیما

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران می گوید که پس از دریافت نامه اعتراض آمیز یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، با مسئولان سازمان صدا و سیما در مورد تبلیغات انتخاباتی صحبت کرده است.

آقای لاریجانی روز اول خرداد در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران، بدون نام بردن از میرحسین موسوی گفت: "یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نامه ای به رئیس قوه قضائیه و رئیس مجلس داده است؛ با مسئولان صدا و سیما صحبت کردیم، آنچه ما دیدیم این بود که برنامه جامعی برای انتخابات تدارک دیده اند و تلاش خوبی شده است که نامزدها عقاید و برنامه های خود را معرفی کنند".

میرحسین موسوی روز سه شنبه ۲۹ اردیبهشت نامه ای به روسای قوای مقننه و مجریه و دادستان کل کشور نوشته و در آن صدا و سیما را به "نقض مکرر و آشکار بی طرفی" در مورد نامزدهای انتخابات متهم کرده بود.

اکنون هم مسئول کمیته رسانه و تبلیغات ستاد آقای موسوی در یادداشت های روزانه خود که در سایت قلم منتشر می شود، نوشته است که نماینده شورای بازبینی صدا و سیما خواستار حذف بخش هایی از سخنان آقای موسوی از یکی از فیلم های تبلیغاتی او شده بود اما بعدا "موانع" برطرف شده است.

به نوشته ابوالفضل فاتح، مواردی که شورای بازبینی خواستار حذف آنها شده بود، "بخش اساسی" سخنرانی آقای موسوی بود که با حذف آن "تقریبا چیزی از سخنرانی باقی نمی ماند".

آقای فاتح نوشته است که ساعتی بعد "پیغام رسید که موانع برطرف شده است".

دلایل حمایت از احمدی نژاد

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی می گوید این حزب از دی ماه ۱۳۸۷ تصمیم گرفته بود از محمود احمدی نژاد حمایت کند، اما صبر کرد تا ۱۳ عضو دیگر جبهه خط امام و رهبری هم تصمیم خود را بگیرند.

محمد نبی حبیبی در مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی، دلایل حمایت این حزب از آقای احمدی نژاد را بر شمرد.

به گفته آقای حبیبی، حزب موتلفه اسلامی آقای احمدی نژاد را فردی "مومن به ارزش های انقلاب" و دارای "روحیه مردمی" می داند که با انجام سفرهای استانی، با مشکلات مردم آشنا شده است و اکنون باید به او فرصت داد که یک دور دیگر رئیس جمهوری بماند.

آقای حبیبی گفت که مواردی چون سخنرانی آقای احمدی نژاد در دانشگاه کلمبیا و اجلاس دوربان ۲ را نمونه هایی از دفاع او از "استقلال و شرف ملت ایران" می داند.

این در حالی است که نامزدهای اصلاح طلب مشخصا در مورد اجلاس دوربان ۲ به عملکرد آقای احمدی نژاد انتقاد می کنند.

کرباسچی: دیگران شجاعت کروبی را ندارند

غلامحسین کرباسچی، مشاور عالی مهدی کروبی و عضو ستاد انتخاباتی او می گوید: "اگر به کسی جز کروبی رأی دهیم، ۴ سال دیگر تأسف می خوریم".

او آقای کروبی را شخصی شجاع توصیف کرده که خیلی ها حتی در خانه جرأت ندارند بیانیه های او را با صدای بلند بخوانند.

به گفته آقای کرباسچی، مهدی کروبی نظارت استصوابی را باعث "تهی شدن انقلاب از وجه جمهوریت" می داند.

آقای کرباسچی که در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس سخن می گفت، به دانشجویان وعده داد که در صورت پیروزی آقای کروبی در انتخابات، ۷۵ درصد از شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد به صورت وام به آنها پرداخت می شود.

ستاد انتخاباتی آقای کروبی اعلام کرده است که او روز شنبه دوم خرداد به استان فارس سفر می کند.

محسن رضایی: در صورت پیروزی به زنان خانه دار حقوق می دهیم

محسن رضایی، یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران می گوید اگر در انتخابات پیروز شود به زنان خانه دار "حقوق خانه داری" می پردازد.

آقای رضایی امروز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: "من در دولت خود نه تنها پست کلیدی به زنان کشور خواهم داد، بلکه در اداره امور کشور از زنان توانمند در تمامی مشاغل و مدیریت مراکز استفاده خواهم کرد".

او نوشته است از آنجا که سهم کار زنان خانه دار در تولید ناخالص ملی "چشمگیر و قابل محاسبه" است، در صورت انتخاب شدن به ریاست جمهوری "خانه داری" را به عنوان شغل تصویب می کند و به زنان خانه دار حقوق می پردازد.