احمدی نژاد: انتقاد نامزدها خلاف قانون است

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران و یکی از نامزدهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران روز دوشنبه 4 خرداد در یک نشست خبری با خبرنگاران داخلی و خارجی به انتقاد از رقبای انتخاباتی اش پرداخت که سیاست خارجی وی را زیر سئوال برده اند.

آقای احمدی نژاد به صراحت به این پرسش پاسخ نداده اما گفته است:"در ایران آزادی نزدیک به مطلق است و ما در انتخابات گذشته این را نداشتیم که چند کاندیدا به صورت متحد و به شدت یک کاندیدای دیگر (احمدی نژاد) را زیر سئوال ببرند."

به گفته آقای احمدی نژاد انتقادهای نامزدهای ریاست جمهوری از عملکرد وی، "خلاف قانون است ولی در کشور ما آزادی هست و در جمهوری اسلامی این مقدار صبر وجود دارد که این مقداز از خلاف قانون را تحمل کند و مشکلی ایجاد نکند."

وی در این نشست گفت در صورتیکه دوباره رئیس جمهوری ایران شود قصد دارد در مجمع عمومی سازمان ملل که در ماه سپتامبر برگزار می شود با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در خصوص مسائل جهانی مناظره ای علنی داشته باشد.

او افزود که از نظر او پرونده هسته ای ایران تمام شده است و ایران مذاکره در خصوص برنامه هسته ای اش را فقط در چارچوب مقررات آژانس بین المللی انرژی اتمی سازمان ملل متحد پیش خواهد برد.

آقای احمدی نژاد گفت: "ایران سیاست پیشنهادی توفق غنی سازی در مقابل تحریمها را نخواهد پذیرفت."

او گفت که ایران در خارج از چارچوب آژانس بین المللی انرژی اتمی فقط حاضر است در خصوص مشارکت در مدیریت مسائل جهان و برپایی صلح و امنیت پایدار برای همگان مذاکره کند.

او در باره لغو سفر وزیر خارجه ایتالیا به ایران گفت:"قرار شد این سفر به تقاضهای طرف ایتالیایی انجام شود که باید این دیدار در سمنان انجام می شد اما قبول نکردند و مسئله غیرعادی در این باره نبوده است."

قرار بود که فرانکو فراتینی، وزیر خارجه ایتالیا هفته گذشته به ایران سفر کند که پس از آنکه معلوم شد آقای احمدی نژاد قصد دیدار با او در استان سمنان، یعنی محل انجام آزمایش موشکی تازه را داشته است، این سفر لغو شد.

رئیس جمهوری ایران در پاسخ به سئوالی در باره عدم اجماع اصولگرایان بر نامزدی اش گفته است که گروه ها در ایران آزادند و همه می توانند اظهار نظر کنند و هیچکس نمی تواند نظر خود را بر دیگران تحمیل کند و در نهایت مردم تصمیم گیری می کنند.

در هفته های اخیر اصلاح طلبان ضمن ابراز نگرانی از سلامت انتخابات، طرح صیانت از آراء را مطرح کرده اند اما آقای احمدی نژاد گفته است:"عده ای بحث های حاشیه ای مطرح می کنند که از کشورهای غربی یاد گرفته اند."

به گفته آقای احمدی نژاد، قوانین در ایران بسیار شفاف و روشن است و دقیق ترین نظارت در ایران بر انتخابات اعمال می شود و علاوه بر مجریان و ناظران انتخابات، کاندیداها نیز حق دارند برای هر صندوق رای نماینده معرفی کنند.

رئیس جمهوری ایران در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص فيلتر شدن سايت فيس بوک و اينکه آيا وی حاضر است به خاطر آزادی بيان امروز دستور رفع فیلتر شدن اين سايت را بدهد، گفت: "هزاران سايت هستند که عليه دولت مطلب می نويسند و البته من بايد بپرسم و ببينم که موضوع دقيقا از چه قرار است و علت فيلتر شدن اين سايت چيست."

او در این خصوص گفت :" بايد ديد که آيا اين سايت شاکی خصوص دارد يا شاکی عمومی. اگر شاکی خصوصی دارد بايد طبق قانون رسيدگي شود و اگر شاکی عمومی داشته باشد گفته ايم که نبايد محدود شود."