احمدی نژاد: اگر شکایت کنم نمی توانید ثابت کنید

محمود احمدی نژاد

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران می گوید رقیبان انتخاباتی، او را تخریب می کنند و به او افترا می زنند.

آقای احمدی نژاد در یک برنامه تبلیغات انتخاباتی در رادیو گفتگو گفت: "طبق قانون انتخابات هیچ کاندیدایی حق ندارد کاندیدای دیگر را تخریب کند، اما نه تنها این کار را انجام دادند، بلکه حتی افترا زدند که اگر شکایت می کردم قطعا قادر به پاسخگویی نبودند".

رئیس جمهوری ایران همچنین روز پنجشنبه ۷ خرداد (۲۸ مه) در جمع شرکت کنندگان در یک مراسم مذهبی در میدان ولی عصر تهران، تلویحا از منتقدان خود گلایه کرد.

او گفت: "اگر عده ای مدام شمشیرها و نیزه های تیز کرده خود را فرود می آورند و حتی کسانی که نمی توانند این کارها را انجام دهد به جایش فحاشی می کنند، بدانند ملت ایران پیرو حضرت زهرا و امام حسین است".

اما آقای احمدی نژاد در برنامه رادیویی خود صریح تر سخن گفت و از جمله به نامزدهایی که سیاست خارجی او را مورد انتقاد قرار می دهند، به تندی پاسخ داد.

او گفت: "یکی از این آقایان هنوز نمی فهمد که در دنیا چه می گذرد و می گوید چرا به سراغ آمریکای جنوبی رفته اید".

آقای احمدی نژاد دلیل گرایش دولتش به کشورهای آمریکای جنوبی را مقابله با تلاش آمریکا برای انزوای ایران اعلام کرد و گفت: "ما به حیات خلوت آمریکا رفتیم و حتی سنگین ترین سخنرانی ضد آمریکایی را در نیکاراگوئه انجام دادم".

او در مورد انتقاداتی که نامزدهای رقیب به اظهارات او در مورد هولوکاست کرده اند گفت: "غربی ها به وسیله هولوکاست برای خودشان یک مظلومیت دروغین درست کرده بودند؛ ما هولوکاست را مورد هدف قرار دادیم و آنها حتی باورشان نمی شد که چنین کاری انجام شده است، چون نقطه ضعف اصلی آنها را مورد هدف قرار دادیم".

آقای احمدی نژاد همچنین گفت: "آمدند و گفتند دولت پرتقال اسرائیلی وارد کرده است در حالی که اینگونه نبود و اگر بنده شکایت کنم، والله نمی توانند ادعاهایشان را ثابت کنند و تاکنون هم سه بار شکایت هایم را پس گرفته ام".

میرحسین موسوی تاکنون چند بار از وارد کردن پرتقال خارجی از جمله "پرتقال چینی با مارک اسرائیلی" به کشور در حالی که پرتقال های تولید داخل مشتری ندارد انتقاد کرده است.

آقای احمدی نژاد توضیح نداد که سه مورد شکایتی که به آنها اشاره کرد در دوره کنونی تبلیغات انتخاباتی مطرح شده یا مربوط به گذشته است.

با این حال او گفت: "در انتخابات ریاست جمهوری گذشته علی رغم آنکه مجریان انتخابات و دولت وقت مخالف روی کار آمدن من بود، یکی از کاندیداها گفت که فلانی تقلب کرده است و من هم از ایشان شکایت کردم، اما چندین نفر را فرستاد تا از شکایتم صرف نظر کنم و من هم کوتاه آمدم و تاکنون تحمل کردم، اما حالا باز هم همان حرف ها را می زنند".

مهدی کروبی، رقیب فعلی آقای احمدی نژاد که در دوره قبلی انتخابات هم نامزد انتخابات بود، گفته که در آن دوره مداخلات غیرقانونی در انتخابات صورت گرفته است.