یک فعال انتخاباتی عضو نهضت آزادی بازداشت شد

عماد بهاور
Image caption عکس از سایت موج سوم

عماد بهاور، مسئول شاخه جوانان نهضت آزادی ایران که برای پیروزی میرحسین موسوی در انتخابات فعالیت می کرد بازداشت شده است.

ابراهیم یزدی، دبیرکل نهضت آزادی ایران به بی بی سی فارسی گفت که آقای بهاور صبح روز چهارشنبه ۶ خرداد در محل کار خود بازداشت شده است.

به گفته آقای یزدی، مأموران با ارائه حکمی که "چندان روشن نبوده از طرف چه مقامی صادر شده است" آقای بهاور را بازداشت کرده اند و "برخوردشان هم خشونت آمیز بوده است".

دبیرکل نهضت آزادی گفت که آقای بهاور را پس از بازداشت به منزلش برده اند و آنجا را بازرسی کرده اند و بعضی چیزها مثل کامپیوتر او را با خود برده اند.

آقای یزدی از علت بازداشت، محل نگهداری و مقام صادر کننده حکم بازداشت آقای بهاور اظهار بی اطلاعی کرد.

او گفت: "آقای بهاور علاوه بر عضویت در نهضت آزادی، در فعالیت های انتخاباتی بسیار فعال بود. اخیرا هم که دو کاندیدای اصلاح طلب کمیته مشترکی برای صیانت از آرا تشکیل دادند، بسیاری از این جوان ها برای همکاری با این کمیته اظهار آمادگی کردند. با توجه به واکنشی که برخی روزنامه های افراطی وابسته به جناح قدتمند نسبت به کمیته صیانت از آرا نشان داده اند، به نظر می رسد بازداشت ایشان به این مسئله مربوط باشد".

آقای بهاور که ۳۱ سال دارد عضو هسته مرکزی پویش حمایت از خاتمی و موسوی است.

این گروه با انتشار بیانیه ای در محکوم کردن بازداشت آقای بهاور نوشته است: "فعالیت های موثر او در موج سوم برای افزایش احتمال پیروزی میرحسین موسوی از یک سو و شیب رو به رشد آرای موسوی به این شائبه دامن می زند که بازداشت وی اقدامی در جهت اخلال در مبارزات انتخاباتی عادلانه و قانونی است."

انتخابات ریاست جمهوری ایران روز ۲۲ خرداد برگزار خواهد شد و میرحسین موسوی، محمود احمدی نژاد، مهدی کروبی و محسن رضایی در این انتخابات با هم رقابت می کنند.