رضایی: ممکن است در تابستان با اوباما دیدار کنم

محسن رضایی، یکی از نامزدهای جناح اصولگرا در انتخابات ریاست جمهوری ایران می گوید ممکن است اگر به رئیس جمهوری انتخاب شود، تابستان امسال با رئیس جمهوری آمریکا دیدار کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران، آقای رضایی در گفت و گو با شبکه تلویزیونی پرس تی وی گفته است: "اگر روند تغییر [در آمریکا] به خوبی پیش برود در اجلاس شهریورماه سازمان ملل با آقای اوباما ملاقات خواهم کرد".

او با اشاره به اظهارات چندی پیش رهبر جمهوری اسلامی گفت: "ما در دولت ائتلافی یک بسته پیشنهادی به آمریکا ارائه می کنیم که بر اساس آن تشریح می شود که آمریکا چه گام هایی باید بردارد و ما در مقابل چه خواهیم کرد".

آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران روز اول فروردین ماه امسال در پاسخ به پیام نوروزی رئیس جمهوری آمریکا گفته بود: "ما سابقه ای از دولت جدید و رئیس جمهور جدید آمریکا نداریم، نگاه می کنیم و قضاوت خواهیم کرد. شما تغییر کنید، ما هم رفتارمان تغییر خواهد کرد".

محمد یزدی: تشکیل کمیته صیانت غیرقانونی است

محمد یزدی، یکی از فقهای شورای نگهبان گفته است که تشکیل کمیته صیانت از آرای انتخاباتی خلاف شرع و قانون و در واقع زمینه سازی برای یک اتهام است.

او در گفت و گو با روابط عمومی شورای نگهبان گفت: "آنها این کار را می کنند تا در آینده اگر نامزد مطلوبشان رای نیاورد بگویند آرا تقلبی است".

به گفته آقای یزدی، کسی که می گوید به کار نظارت شورای نگهبان اعتماد ندارد، مثل کسی است که بگوید به رأی قاضی اعتماد ندارد.

او گفت: "افراد مجبورند به حکم قاضی اعتماد کنند و اگر کسی اشکالی در کار قاضی ببیند، راه حل عقلانی و قانونی برای پی گیری آن این است که از مجاری قانونی موضوع را مطرح کند".

آقای یزدی در انتخابات ریاست جمهوری ایران از نامزدی محمود احمدی نژاد حمایت کرده است.

برنامه موسوی برای دسترسی رایگان به اینترنت

میرحسین موسوی نخست وزیر سابق و نامزد انتخابات ریاست جمهوری برنامه خود را در زمینه "دولت الکترونیک" اعلام کرده است. در این برنامه تاکید شده دولت او امکان دسترسی رایگان تمام مردم به اینترنت درسراسر کشور را فراهم خواهد کرد و خدمات اینترنت پرسرعت نیز در اختیار همه کاربران قرار خواهد داد.

این برنامه بخشی از برنامه اقتصادی آقای موسوی است که تاکنون انتشار یافته است.در این بخش از برنامه، آقای موسوی اعلام کرده که رویکرد مربوط به فیلترینگ را"به منظور تامین آزادی بیان و حفظ حریم خصوصی افراد و ملاحظات فرهنگی و اجتماعی" تغییر خواهد داد.

بنابر این برنامه، ضوابط و مقررات شفافی تهیه می شود که در آن سیاست ها، مصادیق و اولویت های کشور در حوزه فیلترینگ طوری روشن شود که از سوی کاربران و نهادهای صنفی نیز قابل پیگیری و نظارت باشد.

بر اساس این برنامه دولت با توسعه بسترهای دسترسی به ارتباطات و اینترنت، امکان دسترسی رایگان مردم به اینترنت از طریق خطوط تلفن در سراسر کشور را فراهم خواهد کرد و خدمات اینترنت پرسرعت را به کلیه کاربران خانگی و غیر خانگی ارائه می کند.

هم اکنون استفاده از اینترنت پرسرعت برای کاربران خانگی با محدویت هایی مواجه است و تنها موسسات و شرکت ها می توانند از اینترنت پرسرعت استفاده کنند.

در مقدمه این برنامه توضیح داده شده است که چرا باید زیرساخت های کشور در زمینه به کارگیری از فناوری های اطلاعاتی گسترش پیدا کند و این کار چه تاثیری در رشد اقتصادی بر جای می گذارد.

از نظر تهیه کنندگان این برنامه، با گسترش فناوری اطلاعات در ایران، این کشور می تواند وضعیت اقتصادی خود را بهبود بخشد و با تولیدات خود به رقابت در بازارهای داخلی و خارجی بپردازد.

'هزینه تبلیغات ندارم'

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور فعلی و نامزد انتخابات ریاست جمهوری در سایت شخصی خود گفته که امکانات مالی برای هزینه های تبلیغات انتخاباتی ندارد و ستاد شخصی انتخاباتی هم ندارد.

آقای احمدی نژاد با انتقاد از هزینه های "هنگفت و سرسام آور" رقبای خود گفته که از قبول کمک های مالی انتخاباتی نیز خودداری کرده است.

رئیس جمهور ایران رقبای خود را به دروغگویی متهم کرده و گفته که آنها "بدون هیچ خط قرمزی" به او تهمت می زنند.

نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در هفته های اخیر عملکرد چهار سال گذشته آقای احمدی نژاد را زیر سئوال برده اند و آقای احمدی نژاد می گوید: "شایعه سازان و تخریب گران را به خوبی می شناسم و می دانم چرا تا این حد کینه دارند."

به گفته آقای احمدی نژاد، این گروه کسانی هستند که دولت "منافع نامشروعشان را تهدید کرده است."