ایرنا به نقل از یک 'منبع قضایی': بازداشت بهاور ربطی به انتخابات ندارد

عماد بهاور
Image caption عکس از سایت موج سوم

در پی اعتراض ستاد میرحسین موسوی به دستگیری عماد بهاور، خبرگزاری رسمی ایران به نقل از یک "منبع قضایی" اعلام کرد که اتهام او تبلیغ علیه نظام بوده است و ربطی به فعالیت انتخاباتی او ندارد.

عماد بهاور، مسئول شاخه جوانان نهضت آزادی ایران و عضو هسته مرکزی "پویش حمایت از خاتمی و موسوی" روز چهارشنبه ۶ خرداد در محل کارش بازداشت شد.

قربان بهزادیان نژاد، رئیس ستاد میرحسین موسوی، روز جمعه ۸ خرداد با انتشار بیانیه ای دستگیری آقای بهاور را نمونه ای از "اعمال محدودیت های غیرقانونی بر فعالیت های انتخاباتی" خواند و از دادستان کل کشور خواست که از "تضییع حقوق شهروندان" جلوگیری کند.

آقای بهزادیان در بیانیه خود نوشت: "آقای بهاور، حسب اطلاعات موجود، در چارچوب قانون و مطابق رویه معمول در حمایت از کاندیدای مورد نظر خود فعالیت داشته است".

اما خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به نقل از یک "منبع قضایی" که نامی از او نبرده است، می گوید که بازداشت آقای بهاور ربطی به فعالیت انتخاباتی او ندارد.

به گزارش ایرنا، این "منبع قضایی" گفته است: "بهاور از ۱۹ اسفندماه ۱۳۸۷ به دلیل فعالیت های تبلیغی علیه نظام تحت تعقیب بود که پس از بازگشت از هندوستان و ادامه فعالیت های تبلیغی علیه نظام با حکم قضایی دستگیر شد".

ایرنا به نقل از "منبع قضایی" مذکور نوشته است: "با انجام تحقیقات اولیه و با توجه به قرار صادر شده، وی در صورت تأمین قرار صادره ظرف چند روز آینده آزاد خواهد شد".

مطالب مرتبط