یک عضو دیگر دولت بریتانیا استعفا کرد

هیزل بلیرز
Image caption کناره گیری هیزل بلیرز دولت کارگری را تحت فشار بیشتر قرار می دهد

در ادامه استعفای چند عضو دولت کارگری بریتانیا در ارتباط با تخلف در استفاده از مزایای شغلی، یکی دیگر از وزیران کابینه این کشور هم گفته است از سمت خود کناره گیری می کند.

روز چهارشنبه، 3 ژوئن (13 خرداد)، هیزل بلیرز، وزیر امور جوامع و دولت های محلی در کابینه بریتانیا، گفته است که از این سمت کناره گیری خواهد کرد و توان خود را به کمک به حزب برای "برقراری دوباره ارتباط" با مردم اختصاص خواهد داد.

وی گفت در نظر دارد به عنوان یک فعال حزبی، در سطحی به فعالیت بپردازد که با مردم ارتباط مستقیم داشته باشد.

استعفای خانم بلیرز که در آستانه رای گیری برای انتخاب نمایندگان بریتانیا در پارلمان اروپا اعلام می شود دولت گوردون براون، نخست وزیر را تحت فشار بیشتر قرار می دهد.

دفتر نخست وزیر با صدور بیانیه ای گفته است که آقای براون تصمیم هیزل بلیرز را درک می کند و محترم می شمارد و از خدمات وی قدردانی می کند.

نام خانم بلیرز در ماجرای سوء استفاده برخی از نمایندگان از مزایای شغلی آنان مطرح شد.

روز گذشته هم تعدادی از اعضای حزب کارگر و دولت کارگری کناره گیری از سمت های خود را اعلام داشتند.

تحولات اخیر باعث افزایش فشار سیاسی بر گوردون براون شده است و برخی ناظران گفته اند بعید نیست اعضای حزب به منظور جلوگیری از شکست در انتخابات پارلمانی آینده، خواستار کناره گیری او از رهبری حزب و نخست وزیری شوند.

دوره کنونی مجلس عوام پارلمان بریتانیا در ماه ژوئن سال آینده به پایان می رسد و انتخابات پارلمانی باید تا آن زمان برگزار شود در حالیکه با توجه به کاهش محبوبیت دولت کنونی، اعضای حزب کارگر نگران شکست این حزب در انتخابات بعدی هستند.

مطالب مرتبط