صفایی فراهانی: از احمدی نژاد شکایت می کنم

صفایی فراهانی
Image caption آقای صفایی فراهانی نماینده مجلس ششم و رئیس پیشین فدراسیون فوتبال است

اعتراض ها به اظهارات محمود احمدی نژاد در مناظره تلویزیونی با میرحسین موسوی ادامه دارد و در تازه ترین واکنش، محسن صفایی فراهانی گفته است از محمود احمدی نژاد به دلیل اتهاماتی که در تلویزیون علیه او مطرح کرده است شکایت خواهد کرد.

آقای صفایی فراهانی، معاون پیشین وزارت امور اقتصاد و دارایی در گفتگو با سایت قلم گفته است: "آقای احمدی نژاد به عنوان رئیس قوه مجریه اگر مستنداتی مبنی بر سوءاستفاده برخی افراد از رانت و تجمیع مال نامشروع دارد، به عنوان رئیس دولت موظف است که این افراد را با مستندات به قوه قضائیه معرفی کند".

آقای احمدی نژاد چهارشنبه شب در مناظره با میرحسین موسوی، آقای صفایی فراهانی و عده ای دیگر را به سوءاستفاده از موقعیت خود و بستگانشان متهم کرد.

او از جمله خطاب به آقای موسوی گفته بود: "بسیاری از مدیران شما (در زمان تصدی سمت نخست وزیری) و آقای هاشمی (در زمان ریاست جمهوری) دست خالی آمدند و با یک امتیاز دلار هفت تومانی یا واردات و صادرات میلیاردر شدند. آقای صفایی فراهانی مدیر دولت شما است، از دولت شما پولدار شده است".

اکنون آقای صفایی فراهانی می گوید: "احمدی نژاد به من و برخی از سران نظام تهمت و افترا زده است که شکایت نامه ای علیه او تنظیم شده است که در اولین روز کاری (شنبه) با موضوع تهمت، افترا و نشر اکاذیب، تحویل مراجع قضایی خواهد شد".

او اظهار امیدواری کرد که دستگاه قضایی در رسیدگی به این شکایت ثابت کند که استقلال دارد.

آقای صفایی فراهانی در عین حال از صدا و سیما خواسته است فرصتی برابر برای او "و تمام کسانی که مورد اتهام قرار گرفته اند" فراهم کند تا در یک "مناظره عادلانه" از خود دفاع کنند.

دفتر هاشمی رفسنجانی: فرصت بدهید پاسخ دهیم

Image caption آقای هاشمی رفسنجانی صبح بعد از مناظره در حاشیه مراسم سالگرد آیت الله خمینی با آقای احمدی نژاد گفت و گو می کند

پیش تر دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی در نامه ای به رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خواستار فرصت پاسخگویی به اظهارات آقای احمدی نژاد شده بود.

در نامه دفتر آقای هاشمی رفسنجانی آمده بود: "در پی مناظره شب گذشته (۱۳ خرداد ۱۳۷۸) در شبکه سه سیما میان آقای محمود احمدی نژاد و آقای میرحسین موسوی و نسبت دادن دروغ ها و تهمت های مکرر به شخص آیت الله هاشمی رفسنجانی و فرزندان ایشان و ایجاد شبهه در فضای انتخاباتی توسط آقای احمدی نژاد که فرصت دفاع و پاسخگویی نیز وجود نداشت خواهشمند است قبل از پایان مهلت و در اسرع وقت فرصتی مناسب در همان شبکه جهت پاسخگویی و شفاف سازی در خصوص موارد کذب ادعا شده فراهم گردد".

آقای احمدی نژاد در مناظره با آقای موسوی گفته بود که آقای هاشمی رفسنجانی را "صحنه گردان اصلی" مخالفان دولت می داند.

او آقای هاشمی رفسنجانی را متهم کرد در اوایل کار دولت نهم به "پادشاه یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس" پیغام داده است که این دولت به زودی سقوط خواهد کرد.

آقای احمدی نژاد همچنین گفت که "بی قانونی" و "قانون گریزی" را در ثروتمند شدن فرزندان کسانی چون آقای هاشمی رفسنجانی و علی اکبر ناطق نوری می داند.

واکنش پسر ناطق نوری

مصطفی ناطق نوری، پسر علی اکبر ناطق نوری هم که آقای احمدی نژاد ثروتمند شدن او را نمونه ای از "بی قانونی" خوانده بود، به اظهارات رئیس جمهوری ایران واکنش نشان داده است.

مصطفی ناطق نوری در نامه ای سرگشاده به میرحسین موسوی از "متانت و بزرگواری" او در مناظره با آقای احمدی نژاد تشکر کرده و نوشته است: "صداقت جنابعالی در این مناظره تلویزیونی چون روزنی از نور در برابر تاریکی و بی صداقتی" بود.

او نوشته است: "بار سنگین افترایی را که در پیشگاه میلیون ها نفر بر من و خانواده ام روا گردید و قلبم را بی رحمانه آزرد، به نوبه خود تحمل می کنم".

آقای احمدی نژاد در مناظره تلویزیونی چهارشنبه شب 13 خرداد (3 ژوئن) در پاسخ به آقای موسوی که دولت او را "قانون گریز" می خواند، به مواردی که از نظر او نقض قانون توسط حامیان آقای موسوی بود اشاره کرد و از جمله گفت: "بی قانونی در پسران بعضی از همین آقایانی است که امروز از شما حمایت می کنند. پسر آقای ناطق چطور میلیاردر شد؟ خود آقای ناطق چطور زندگی می کند؟ این ها حامیان شما هستند. بی قانونی این ها است".

نامه سرگشاده جبهه مشارکت

جبهه مشارکت ایران اسلامی هم که از نامزدی میرحسین موسوی حمایت می کند در نامه ای سرگشاده خطاب به دادستان کل کشور و رئیس سازمان صدا و سیما، سخنان آقای احمدی نژاد را در مورد این حزب و اعضای آن "دروغ" خواند و خواستار مهلت پاسخگویی به او شد.

در نامه جبهه مشارکت آمده است: "ایشان نسبت های ناروایی به جبهه مشارکت ایران اسلامی و اعضای آن روا داشت بدون آنکه فرصت پاسخگویی متقابل برای ما فراهم باشد. بنابراین خواهشمند است در همان شبکه و در همان ساعت فرصت مناسب در اختیار نمایندگان جبهه مشارکت قرار داده شود تا توضیحات لازم به مردم شریف ایران داده شود".

در این حال محمدرضا خاتمی، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت و نایب رئیس پیشین مجلس در دوره ششم، ادعای آقای احمدی نژاد در مورد ارتباط نمایندگان تحصن کننده در مجلس ششم با کنگره آمریکا را "دروغ محض" خواند و گفت: "اگر چنین چیزی اتفاق افتاده بود، نهادهای گوناگون به راحتی از این موضوع نمی گذشتند.