شاهرودی: نسبت دادن جرم در رسانه ها قابل پیگرد است

هاشمی شاهرودی، احمدی نژاد و لاریجانی
Image caption آقای شاهرودی از نامزدها خواست اخلاق را در مناظره ها رعایت کنند

آیت الله محمود شاهرودی رئیس قوه قضائیه ایران در واکنش به سخنان محمود احمدی نژاد در مناظره های تلویزیونی، اعلام کرده که نسبت دادن جرم به افراد حقیقی در رسانه های عمومی قابل پیگرد است.

آقای شاهرودی در جلسه مسئولان قضایی گفته است:"نسبت دادن جرم به افراد حقیقی در رسانه های عمومی قابل پیگیری و جرم است و از کاندیداهای محترم درخواست می کنیم در فرصت باقی مانده در رسانه ملی به تبلیغات قانونی و اخلاق محور توجه کنند."

به گفته رئیس قوه قضائیه، مسوولان در نظام اسلامی برای رسیدن به مقام نه تنها به رقیب توهین نمی‌کردند بلکه از او ستایش می کردند و سعی داشتند تا با سرباز زدن از مسئولیت، دیگری این مسئولیت را بپذیرد.

محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران و نامزد انتخابات ریاست جمهوری در مناظره انتخاباتی با میرحسین موسوی آخرین نخست وزیر ایران در تلویزیون دولتی، برخی از مقامات عالی رتبه حکومت را به فساد و قانون گریزی متهم کرد.

آقای احمدی نژاد با زیر سئوال بردن عملکرد 24 سال گذشته، برخی از مقامات ارشد نظام نظیر اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت و علی اکبر ناطق نوری رئیس پیشین مجلس و خانواده های آنها را به قانون گریزی و انباشت ثروت متهم کرد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به عملکرد سی سال گذشته گفته است: این دوره (سی ساله) کاملا مثبت و خار چشم دشمنان بوده و نباید تضعیف یا موجب سوء استفاده دشمنان شود.

آقای احمدی نژاد در مناظره با آقای موسوی گفته بود که آقای هاشمی رفسنجانی را "صحنه گردان اصلی" مخالفان دولت می داند.

او آقای هاشمی رفسنجانی را متهم کرد در اوایل کار دولت نهم به "پادشاه یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس" پیغام داده است که این دولت به زودی سقوط خواهد کرد.

آقای احمدی نژاد همچنین گفت که "بی قانونی" و "قانون گریزی" را در ثروتمند شدن فرزندان کسانی چون آقای هاشمی رفسنجانی و علی اکبر ناطق نوری می داند.

سخنان آقای احمدی نژاد با واکنش های منفی رو به رو شد اما وی بعد از مناظره نیز در سخنرانی های تبلیغاتی همان سخنان را تکرار کرد و گفت که این تازه آغاز راه است.

آقای هاشمی رفسنجانی در واکنش این سخنان گفته است: "تا جایی که به حق شخصی افراد باز می گردد، شاید بتوان گذشت کرد اما زمانی که به اصل انقلاب، محتوی و پشتیبانان اصلی انقلاب و نظام باز می گردد، سکوت جایز نیست."

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر شرکت گسترده در انتخابات، گفته است:"باید با اطلاع رسانی و آگاهی بخشیدن جلوی روند مخرب دروغ پردازی ها گرفته شود."

مطالب مرتبط