نیروی انتظامی: تجمع در روز پنج شنبه ممنوع است

احمدی مقدم
Image caption به گفته آقای احمدی مقدم، کسانی که بخواهند شادی کنند باید مراکزی را برای خودشان با کسب مجوز قانونی انتخاب کنند.

نیروی انتظامی ایران اعلام کرده که هر گونه تجمع در روز پنج شنبه و یک روز پیش از برگزاری انتخابات ممنوع است و نیروی انتظامی با برگزار کنندگان تجمع برخورد می کند.

سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی ایران گفته است:" از ساعت هشت صبح فردا پنج شنبه با پایان یافتن زمان تبلیغات نامزدها تا پایان رای گیری، از اجتماعات و تجمعات جلوگیری خواهد کرد."

انتخابات روز جمعه برگزار می شود و بر اساس قانون انتخابات، تبلیغات ۲۴ ساعت پیش از برگزاری انتخابات ممنوع است. بر اساس این قانون تبلیغات ریاست جمهوری از ساعت هشت صبح روز پنج شنبه غیرقانونی است و به گفته آقای احمدی مقدم، "پلیس با متخلفان برخورد می کند."

آقای احمدی مقدم به طرفداران نامزدها توصیه کرده "کسانی که بخواهند شادی کنند باید مراکزی را برای خودشان با کسب مجوز قانونی انتخاب کنند."

فرمانده نیروی انتظامی از همکاری هواداران نامزدها ابراز رضایت کرده است اما گفته "در نیمه های شب راهبندان، ترافیک و بعضی ناهنجاری ها در گوشه کنار داشتم که بخشی از آن اجتناب ناپذیر است و مردم به دستور پلیس تمکین می کنند."

بنابر گزارش نیروی انتظامی، ۲۰۰ هزار پلیس و ۵۰ هزار بسیجی مسئولیت تامین امنیت انتخابات را برعهده دارند.

انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه ۲۲ خرداد از ساعت هشت صبح آغاز می شود و تا ساعت ۶ بعد از ظهر ادامه خواهد داشت هر چند در صورت وجود تقاضا برای ادامه کار شعبه های اخذ رای، این مدت با تصمیم وزارت کشور قابل تمدید است.

تقریبا در تمامی انتخابات گذشته در جمهوری اسلامی، وزارت کشور زمان رای گیری را به دلیل آنچه که کثرت شمار رای دهندگان خوانده معمولا تا ساعت ده شب تمدید کرده است.

مطالب مرتبط