آخرین گفته‌های تلویزیونی احمدی‌نژاد در وقت اضافه

محمود احمدی نژاد

محمود احمدی نژاد در آخرین فرصت تبلیغاتی که پیش از انتخابات برای صحبت در تلویزیون ایران به او داده شد، گفت که رقیبانش فقط علیه او حمله کردند.

کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ایران که طبق قانون انتخابات تشکیل شده است، روز چهارشنبه ۲۰ خرداد اعلام کرد به آقای احمدی نژاد ۱۹ دقیقه و ۴۴ ثانیه فرصت اضافی می دهد تا در شبکه سوم تلویزیون از خود در برابر مطالبی که نامزدهای دیگر در غیاب آقای احمدی نژاد علیه او مطرح کرده بودند، دفاع کند.

آقای احمدی نژاد در این وقت اضافه گفت دلیل که حمله رقبا به او این بوده است که: "اولا اگر فضا منطقی بود و بنا بود کارها ارزیابی و مقایسه شود، آنها دستشان خالی بود".

او گفت رقبایش در هر بخشی وارد می شدند، "می دیدند کارهایی که در این دولت انجام شده قابل مقایسه با گذشته نیست".

آقای احمدی نژاد گفت که دلیل دومی که رقبای انتخاباتی به او حمله کردند این بوده است که آنها "در افتخارات این دولت" شریک نبوده اند، بلکه مقابل آن ایستاده اند.

او از برنامه های هسته ای و فضایی ایران به عنوان نمونه هایی از این افتخارات نام برد.

آقای احمدی نژاد گفت: "علت سوم [برای حمله رقبا به من] این بود که آنها مسئول گذشته اند و وقتی معلوم شود که در چهار سال می شود اینقدر کار کرد، قبلی ها زیر سئوال می روند".

او دلیل چهارم را "جنگ روانی" عنوان کرد و گفت: "در جنگ روانی هجوم تهمت ها و دروغ ها، ذهن ها را به خود مشغول می کند که این یک شیوه شناخته شده برای تأثیر گذاری بر محیط سیاسی است".

آقای احمدی نژاد رقبای خود را متهم کرد که در "جلسات محفلی" خود تصمیم گرفته اند که آنقدر بگویند که این دولت دروغگو است که "اگر احمدی نژاد گفت ماست سفید است مردم باور نکنند".

او در دفاع از خود گفت که ارزیابی باید مقایسه ای باشد.

دروغ است؟

آقای احمدی نژاد با انتقاد از رقیبانش که به گفته او "فضایی در کشور درست کرده اند که گویی هیچ کاری در این کشور انجام نشده" از آنها پرسید: "آیا هسته ای شدن دروغ است؟ فضایی شدن دروغ است؟ پیشرفت های بیوتکنولوژی، پیشرفت های نانوتکنولوژی، بیست هزار اختراع، بیست هزار مقاله علمی در جهان دروغ است؟ راه آهن اصفهان شیراز، کرمان بم، این همه مدرسه و بیمارستان و کارخانه جات صنعتی، آسفالت شدن چهل هزار کیلومتر راه روستایی، بزرگراه ها، افزایش ۷۰ درصدی حجم دانشجویان در کشور، سه برابر شدن ظرفیت تحصیلات تکمیلی، کسب ۱۵۰۰ مدال ورزشی در چهار سال در مقایسه با ۹۰۰ مدال، فراوانی سیمان و فولاد در بازار، افتتاح این همه پتروشیمی، افزایش تولید گاز در کشور، گاز رسانی به چند هزار روستا، ساختن این همه سد و آبرسانی به این همه شهر دروغ است؟ افزایش حقوق ها، واگذاری سهام دولت و صدها کار ارزشمندی که در این دولت اتفاق افتاد دروغ است؟"

آقای احمدی نژاد گفت که منتقدان می گویند دولت بی ادبی می کند: "ما به کی بی ادبی کردیم؟ این کلام مولا امیرالمومنین است که اگر کسی به بیت المال دست اندازی کرد یا زیاده خواهی کرد باید با او برخورد کنید و آبروی او را ببرید".

او گفت کسانی بودند که در کنار پیامبر اسلام شمشیر زندند اما وقتی نوبت به اجرای عدالت رسید، با شمشیر در برابر آن ایستادند.

آقای احمدی نژاد گفت: "برخورد با کسانی که به بیت المال دست اندازی می کنند، بی ادبی نیست".

او گفت در مناظره ها فقط به خاطر این که شخصیت طرف مناظره آسیبب نبیند خیلی چیزهایی که باید می گفت را نگفته است.

زهرا رهنورد

آقای احمدی نژاد در مورد اشاره قبلی اش به مدرک تحصیلی زهرا رهنورد، همسر آقای موسوی گفت: "عرض من این است که اگر کسی بر خلاف قانون مدارج علمی را طی کند، تجاوز به حقوق عمومی است".

او گفت که در دانشگاه مدارج علمی مانند مربی، استادیار، دانشیار و استاد وجود دارد که هر کس بخواهد از یک مرحله به مرحله دیگر برود باید ۵ سال زحمت بکشد، مقاله بدهد، پژوهش کند و تدریس کند و بعد هم درخواست او مدت ها در هیأت ممیزی معطل می شود.

اما به گفته آقای احمدی نژاد "یک کسی آمده و ظرف سه سال هم استادیار شده است و هم دانشیار که همه اساتید می دانند که برای چنین تغییری حد اقل ده سال زمان لازم است".

او گفت این مسئله شخصی نیست که صحبت کردن از آن بی ادبی باشد.

دانشگاه آزاد

آقای احمدی نژاد گفت که وقتی از دانشگاه آزاد انتقاد می کند، مخالفانش می گویند که او با دانشگاه مخالف است، در حالی که او خود دانشگاهی و طرفدار دانشگاه است.

او گفت: "حرف ما در مورد دانشگاه آزاد این است که این همه دانشجو و استاد دارند برای پیشرفت علم کشور زحمت می کشند، مردم از نان شب خود می زنند و هزینه تحصیل فرزندشان را می دهند. چرا این پول ها جای دیگر خرج می شود؟ چرا می رود در انتخابات؟"

آقای احمدی نژاد همچنین مسئولان دانشگاه آزاد را متهم کرد که با دادن "مدارک قلابی" به عده ای، مدرک دانشگاه آزاد را بی اعتبار کرده اند و به ارزش تلاش دانشجویان این دانشگاه آسیب زده اند.

خویشاوندسالاری و نمودارها

او گفت که می گویند احمدی نژاد هزار فامیل درست کرده است: "فهرستی را در سطح وسیع منتشر کرده اند که در آن من چهار باجناق جدید پیدا کرده ام".

آقای احمدی نژاد گفت که سه باجناق دارد که هیچ کدام در هیچ کار دولتی نیستند.

او سپس اعتبار نموداری که یکی از رقبایش در یک برنامه تلویزیونی نشان داده بود و از آن طریق گفته بود که فساد در ایران افزایش یافته را زیر سئوال برد و گفت این آمار را یک موسسه خصوصی با پرسش از چهار شرکت "که سه تای آن تحت سلطه صهیونیست ها" است، تهیه کرده اند.

آقای احمدی نژاد رقیبان خود را متهم کرد که با دستکاری در آمار و جا به جا کردن سال ها و "جعل منحنی ها" قصد داشته اند او را دروغگو جلوه دهند.

با این حال او افزود: "دوستان ما را فریب داده اند، چون با مسائل آمار آشنا نیستند".

آقای احمدی نژاد گفت با وجود این که مشکلات اقتصادی وجود دارد، کشور در مسیر درست حرکت می کند و "ما می گوییم رشد اقتصادی ما بالا است".

او گفت اگر رقبایش آمار بانک مرکزی و حرف دولت را قبول ندارند، به آمار صندوق بین المللی پول و مجله اکونومیست مراجعه کنند که "می گویند در این دولت کار بهتر انجام شده و شاخص ها رو به بهبود است".

آقای احمدی نژاد گفت: "می گویند یک میلیارد دلار در این دولت گم شده است اما وقتی معاون دیوان محاسبات می گوید که چنین چیزی نیست، آن را منتشر نمی کنند".

او گفت که دو رویکرد وجود دارد "یکی آن که عدالت گستری را گدا پروری می نامد و دفاع از عزت ملت در مجامع جهانی را ماجراجویی می داند، دیگری آن که خود را خادم ملت می داند و فکر می کند که باید از عزت ملت دفاع کند و عدالت را برپا کند".

آقای احمدی نژاد در پایان سخنانش گفت: "اطلاع دقیق داریم که آنها باور کرده اند که صحنه را واگذار کرده اند و ملت به صحنه آمده است و آنها بازی را باخته اند، بنابراین دنبال ایجاد تنش هستند. من از ملت خواهش می کنم که آرامش را حفظ کنند. هیچ کس حق ندارد به نام من به کسی تعرض بکند یا موجب تنش بشود".

او وعده داد که تا چند روز دیگر "دوران درخشان دیگری در زندگی ملت ایران" پیدا خواهد شد.