نامه گلایه آمیز کروبی به هاشمی رفسنجانی

مهدی کروبی

مهدی کروبی، یکی از نامزدهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران از جناح اصلاح طلب در نامه ای به اکبر هاشمی رفسنجانی، عده ای از نزدیکان او را به شایعه سازی علیه خود متهم کرده است.

در نامه آقای کروبی که روز چهارشنبه ۲۰ خرداد (۱۰ ژوئن) منتشر شده آمده است: "متأسفانه برخی از نزدیکان و بستگان شما با شایعه پراکنی قصد دارند یکی از دو صدای اصلاح طلبان در انتخابات را خاموش کنند و با پخش خبرهای کذب و شایعات ناروا درباره انصراف اینجانب از رقابت های انتخاباتی آب به آسیاب مخالفان اصلاحات بریزند".

آقای کروبی در این نامه از کسی نام نبرده و گفته است که ترجیح می دهد بعد از انتخابات موضوع را به صورت خصوصی با آقای هاشمی رفسنجانی مطرح کند.

او از آقای هاشمی رفسنجانی خواسته است که به "دوستان" خود تذکر دهد که از ادامه این "حرکت تخریبی" که به نوشته آقای کروبی به سود "حریف" است، خودداری کنند.

احمدی نژاد: مجازات توهین به رئیس جمهوری زندان است

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران که نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری این کشور است در جمع هواداران خود در خیابان آزادی تهران، رقبای خود را به توهین سازمان یافته علیه خود متهم کرد.

آقای احمدی نژاد گفت: "طبق قانون انتخابات هیچ کس حق ندارد علیه نامزد دیگری سخن بگوید، اما آنها همه صحبت هایشان علیه یک نفر بود. طبق قانون باید تبلیغات در سه هفته مجاز انجام شود، اما آنها از سه ماه قبل تبلیغات را آغاز کردند و طبق قانون نباید به رئیس جمهوری توهین شود اما آنها به رئیس جمهوری توهین کردند. این امر جرم است و طبق قانون باید آن فرد مجازات شود و مجازات آن فرد زندان است".

آقای احمدی نژاد گفت: "آنها در جلسات مخفی و حزبی خود که خبر دقیق و مو به موی آن در اختیار ما است، گفته اند که در موضوع انتخابات باید دائما حمله کنیم و دولت را با شدیدترین آمار ساختگی به دروغ گویی متهم کنیم".

موسوی: دادن وقت اضافه به احمدی نژاد منصفانه نیست

میرحسین موسوی، یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران از جناح اصلاح طلب می گوید دادن وقت اضافه به محمود احمدی نژاد در تلویزیون ایران برای پاسخگویی به اظهارات نامزدهای رقیب، منصفانه نیست.

کمیسیون تبلیغات انتخاباتی در ایران حدود بیست دقیقه به آقای احمدی نژاد وقت داده است تا به انتقاداتی که آقای کروبی و آقای موسوی در غیاب او مطرح کرده بودند، پاسخ دهد.

آقای موسوی گفته است: "منصفانه این است که در صورت اختصاص چنین زمانی برای یک کاندیدا، کاندیداهای دیگر هم وقتی را داشته باشند و حد اقل باید یک ساعت زمان را به من اختصاص بدهند تا پاسخ فحاشی ها و پرونده سازی هایی که صورت گرفته است را بدهم".

رضایی: همکارانم در دولت احتمالی را بعدا معرفی می کنم

محسن رضایی، یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران از جناح اصولگرا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که پیش از انتخابات همکاران خود را در دولت احتمالی اش معرفی نمی کند.

آقای رضایی که پیش تر گفته بود نام تعدادی از اعضای کابینه خود را قبل از روز رأی گیری اعلام خواهد کرد، اکنون می گوید: "موج گسترده حمایت علما، برجستگان، اندیشمندان، هنرمندان و اقشار مختلف مردم در چند روز اخیر مرا بر آن داشت که با تأملی بیشتر و مشورت با این مجموعه های گرانقدر و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نسبت به این امر مهم اقدام کنم".

آقای رضایی مردم و مسئولان را به حفظ وحدت دعوت کرده است.