نامه میرحسین موسوی به آیت الله خامنه ای

میرحسین موسوی

میرحسین موسوی، یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران از آیت الله خامنه ای خواسته است که برای حفظ سلامت انتخابات دخالت کند.

آقای موسوی روز چهارشنبه ۲۰ خرداد نامه ای به رهبر جمهوری اسلامی نوشته و در آن نسبت به جانبداری برخی ناظران و احتمال دخالت نظامیان در انتخابات هشدار داده است.

او در این نامه که متن آن روز پنجشنبه ۲۱ خرداد در سایت کلمه منتشر شد، نوشته است که بعضی از اعضای شورای نگهبان و تعدادی از ناظران این شورا با "جانبداری علنی از رئیس کنونی دولت" از بی طرفی خارج شده اند.

متن نامه میرحسین موسوی به آیت الله خامنه ای

آقای موسوی گلایه کرده است که وزارت کشور در پذیرش فهرست نمایندگان او تعلل کرده و قصد دارد نمایندگان او را در شعبه های رأی گیری جابه جا کند.

در بخشی از نامه آقای موسوی آمده است: "شواهدی از مداخله تعدادی از فرماندهان و مسئولان سپاه و بسیج در انتخابات واصل گردیده و به نظر می رسد این عمل در صورت صحت خبر، علاوه بر نقض قوانین، شکاف بین فرماندهان و مسئولان رسمی و بدنه سالم و صادق نیروهای بسیج و سپاه را دامن می زند".

آقای موسوی اظهار امیدواری کرده است که با "رهنمودها و دخالت" آیت الله خامنه ای، "زمینه مساعدی برای بی طرفی کامل مقامات، ناظران و مجریان انتخابات و دقت در حفظ آرای مردم" فراهم شود.

مطالب مرتبط