متن کامل اطلاعیه آیت الله خامنه ای پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت عزیز ایران!

مردان و زنان آگاه و شجاع و زمان شناس!

سلام خدا بر شما كه شایستگی خود را برای دریافت سلام و رحمت الهی به اثبات رساندید جمعه حماسی شما حادثه خیره كننده و بی همتا بود كه در آن رشد سیاسی و چهره ی مصمم انقلابی و توان و ظرفیت مدنی ملت ایران در نمایی زیبا و پرشكوه در برابر چشم جهانیان به نمایش درآمد.

اقتدار و عزتی كه شما با آرامش و متانت و كمال خود در تاریخ كشور به ثبت رساندید و اراده خلل ناپذیری كه در میان آتشبار جنگ روانی دشمنان با حضور در این عرصه تعیین كننده نشان دادید از چنان اهمیتی برخوردار است كه با هیچ بیان معمولی و متعارفی نمی توان آن را توصیف كرد، تنها می توان گفت كه ملت ایران توانسته است همچنان موجبات رحمت الهی را در خود حفظ كند و دست قدرت خداوند را در حمایت از پیشرفت و تعالی این كشور بالای سر خود نگاه دارد.

انتخابات ۲۲خرداد، با هنرنمائی ملت ایران نصاب تازه ای در سلسله طولانی انتخاب های ملی پدید آورد، مشارکت بیش از هشتاد درصدی مردم در پای صندوق ها و رأی بیست وچهار میلیونی به رئیس جمهور منتخب یک جشن واقعی است که به حول و قوه الهی خواهد توانست پیشرفت و اعتلای کشور و امنیت ملی و شور و نشاط پایدار را تضمین کند.

دیروز شما توانستید ثابت كنید كه ایران به بركت شعارها و ارزش های انقلاب اسلامی در برابر تهاجم سیاسی و روانی از چنان مصونیت و صلابتی برخوردار است كه با گذشت سی سال از آغاز مردم سالاری دینی در این كشور از همیشه تازه نفس تر و سرزنده تر در صحنه حاضر گشته و دوستان و دشمنان را به ادامه راه روشن خود مطمئن می سازد.

اینجانب با فروتنی در برابر عزم و ایمان شما مردم عزیز، این موفقیت بزرگ را به حضرت ولی الله الاعظم روحی فداه و به روح امام بزرگوار و به یكایك آحاد ملت تبریك عرض می كنم و همگان را به قدردانی از این لطف الهی و شكرگزاری در برابر پروردگار حكیم و علیم توصیه می نمایم، گمان بر این است كه دشمنان بخواهند با گونه هائی از تحریكات بدخواهانه، شیرینی این رویداد را از كام ملت بزدایند. به همه آحاد مردم و بویژه جوانان عزیز كه سرزنده ترین نقش آفرینان این حادثه ی شورانگیز بودند، توصیه میكنم كه كاملاً هشیار باشند. همواره باید شنبه پس از انتخابات، روز مهربانی و بردباری باشد. چه طرفداران نامزد منتخب و چه هواداران دیگر نامزدهای محترم، از هرگونه رفتار و گفتار تحریك آمیز و بدگمانانه پرهیز كنند.

رئیس جمهور منتخب و محترم، رئیس جمهور همه ملت ایران است و همه و از جمله رقیبان دیروز باید یكپارچه از او حمایت و به او كمك كنند. بی شك این نیز امتحانی الهی است كه موفقیت در آن خواهد توانست رحمت خداوند متعال را جلب كند.

وظیفه خود می دانم از همه كسانی كه در خلق این حادثه بزرگ نقش آفریدند صمیمانه سپاسگزاری كنم: از نامزدهای محترم كه با مطرح ساختن نقطه نظرهای سیاسی و اقتصادی و با سخن و رفتار خود، دارندگان سلایق گوناگون اجتماعی و سیاسی را به صحنه آوردند، از نخبگان و برگزیدگانی كه مخاطبان خود را به حضور در این آزمون بزرگ دعوت كردند؛ از مراجع عظام و علمای اعلام و فرزانگان دانشگاهی و شخصیت های فرهنگی و سیاسی؛ از رسانه ی ملی و مدیران و طراحان و مجریان و هنرمندان صداوسیما كه نو آ وری های تحسین برانگیز آنان نقش تعیین كننده ای در این حادثه فراموش نشدنی داشت؛ از وزارت كشور و شورای محترم نگهبان كه با اخلاص و امانتداری كامل به وظیفه خطیر خود صادقانه و سخت كوشانه عمل كردند؛ از نیروی انتظامی و دیگر دستگاه های حافظ امنیت، كه فضای سالم و باز و آرام را برای مردم تأمین نمودند، و سرانجام و بیش از همه، از یكایك رأی دهندگان كه برای خود و كشورشان آبرو و ثبات و امنیت فراهم آوردند.

بار دیگر با تضرع و ابتهال، خدای عزیز و قدیر را از اعماق جان، سپاس گفته هدایت و رحمتش را برای این ملت و این بنده ی ناتوان مسألت میكنم و با سلام به حضرت ولی الله الاعظم روحی فداه به دعا و رعایت و حمایت آن صاحب اصلی این كشور دل می بندم و به روح امام راحل و ارواح طیبه ی شهیدان عزیز درود می فرستم.

والسلام علیكم و رحمةالله سیدعلی خامنه ای ۲۳/خرداد/۱۳۸۸