توصیه مجمع روحانیون مبارز: ابطال انتخابات یا تشکیل کمیته حقیقت یاب

مجمع روحانیون مبارز

مجمع روحانیون مبارز در ایران با صدور اطلاعیه ای نسبت به عواقب " مهندسی آرا" در انتخابات ریاست جمهوری ایران ابراز نگرانی کرد.

این مجمع در اطلاعیه خود نوشته است که آنچه در این دوره اتفاق افتاده "نوعی مهندسی آرای گسترده" در انتخابات است که "اگر به صورت رویه درآید، به جمهوریت نظام لطمه ای غیرقابل جبران می زند و اعتماد مردم را که بزرگترین پشتوانه نظام است خدشه دار می کند".

مجمع روحانیون مبارز اعلام کرده که در جلسه فوق العاده خود به این نتیجه رسیده است که "برای دفاع از جمهوریت نظام... ابطال این انتخابات و تجدید آن... یا دست کم تعیین هیأتی بی طرف و کاردان و شجاع برای حقیقت یابی و اعلام نظر نهایی به ملت و رهبری" را اقدامی مناسب می داند.

مجمع روحانیون مبارز به این دلیل که نتوانسته است از آرای مردم صیانت کند از آنها عذرخواهی کرده است.

علی اکبر محتشمی پور که یکی از اعضای این مجمع است، ریاست کمیته صیانت از آرای ستاد میرحسین موسوی را به عهده داشت.

از دیگر اعضای مجمع روحانیون مبارز می توان از محمد خاتمی، مجید انصاری، اسدالله بیات، محمد موسوی خوئینی و عبدالواحد موسوی لاری نام برد. این مجمع در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران از نامزدی میرحسین موسوی حمایت می کرد.

در اطلاعیه مجمع روحانیون مبارز آمده است: "ما و هواداران پرشور و با شعور جناب میرحسین موسوی ضمن پرهیز از هر عملی که به تشنج بینجامد و به سرکوب گران بهانه بدهد، مهندس موسوی عزیز را تنها نخواهیم گذاشت".