سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی: سرنوشت مردم را به بازی نگیرید

نشان سازمان مجاهدین
Image caption سازمان مجاهدین از فعالان سیاسی، روحانیون و مراجع تقلید خواسته تا نسبت به وقایع اخیر واکنش نشان دهند

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی با صدور بیانیه ای با انتقاد از دستگیری تعدادی از اعضای خود و حزب مشارکت، انتخابات ریاست جمهوری را "مصادره آراء مردم در انتخابات رسوای دهم" معرفی کرده است.

این سازمان به نقل از محافل سیاسی داخل و خارج انتخابات ریاست جمهوری را "کودتای نرم علیه مردم سالاری و جمهوریت در ایران" یاد می کند و در شرح دستگیری های روز شنبه می نویسد:"نیروهای ناشناس به منزل مسکونی آقای بهزاد نبوی مراجعه کرده و بدون ارائه هر گونه حکم یا مجوز قانونی ایشان را بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل کرده اند."

در این بیانیه در باره دستگیری اعضای حزب مشارکت آمده که تعدادی از اعضای این حزب از جمله محسن میردامادی دبیر کل حزب، محمد رضا خاتمی و عبدالله رمضان زاده از اعضای حزب مشارکت دستگیر و دفتر مرکزی حزب مشارکت نیز پلمپ شده است.

بر اساس تازه ترین اخبار از جمع افرادی که روز یکشنبه 13 ژوئن (23 خرداد) پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران بازداشت شده بودند، محمدرضا خاتمی، بهزاد نبوی، سعید شریعتی و محسن میردامادی آزاد شده اند.

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی از "کنترل و سانسور مستقیم و بی سابقه" بر مطبوعات و روزنامه ها خبر داده و نسبت به دستگیری فعالان سیاسی و محدودیت ها محکوم کرده است.

این سازمان، دستگیری فعالان سیاسی و محدودیت ها را "نشانه وحشت و نگرانی مفرط اقتدارگرایان حاکم از بازتاب کودتای خود علیه مردم سالاری و جمهوریت نظام اسلامی می داند."

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی از فعالان سیاسی، روحانیون، چهره های باسابقه انقلاب و مراجع تقلید خواسته است "در برابر موج بدعت بی سابقه ای که این روزها می رود تا دستاوردهای باقیمانده انقلاب را به تاراج ببرد و به استحاله نظام جمهوری اسلامی به نظامی خودکامه بینجامد، واکنش نشان دهند."

در این بیانیه هشدار داده شده که به "اقتدارگرایان حاکم" هشدار داده شده است برای حفظ قدرت سرنوشت ملت و مردم را به بازی نگیرند زیرا "روند قهقرای سلسله خطاها و اشتباهات فاحش می تواند کیان نظام و کشور را با تهدیدهای سنگینی مواجه سازد."

بیانیه گزارشگران بدون مرز

گزارشگران بدون مرز امروز در بیانیه ای از کشورهای اروپایی خواست تا نتایج انتخابات اخیر را به رسمیت نشناسند. این سازمان مستقر در فرانسه گفته است به دلیل سرکوب و سانسور علیه روزنامه نگاران و رسانه ها که منجر به تقلب و تخلف وسیع در انتخابات شده، کشورهای اروپایی باید از به رسمیت شناختن نتایج آن که به پیروزی محمود احمدی نژاد منجر شد، خودداری کنند.

این سازمان در مورد بازداشت روزنامه نگاران، خشونت پلیس با خبرنگاران خارجی و مسدود شدن سایت های خبری ابراز نگرانی کرده است.