تجمع هواداران احمدی نژاد در میدان ولی عصر تهران

تجمع در میدان ولی عصر
Image caption طرفداران آقای احمدی نژاد عصر روز سه شنبه در میدان ولی عصر تجمع کردند

طرفداران محمود احمدی نژاد امروز در میدان ولی عصر تهران تجمع کرده و قرار است تجمع کنندگان بعد از پایان مراسم به سمت میدان ونک حرکت کنند.

گزارشها نشان می دهد که گروهی از طرفداران آقای احمدی نژاد در این راهپیمایی شرکت داشتند.

غلامحسین الهام وزیر دادگستری و سخنگوی دولت، کامران باقری لنکرانی وزیر بهداشت، محمد نجار وزیر دفاع و تعدادی از نمایندگان مدافع دولت آقای احمدی نژاد نظیر روح الله حسینیان، حسین فدایی، حمید رسایی و مهدی کوچک زاده در آن شرکت داشتند.

پیش از شروع تجمع از خیابان کریمخان زند گزارش شده بود که هواداران آقای احمدی نژاد در دسته های 50 تا 100 تایی از میدان هفت تیر به سمت میدان ولیعصر در حال حرکت بودند.

یکی از شهروندان تهرانی که ناظر حرکت طرفداران احمدی نژاد بوده، می گوید که این گروه ها بیشتر پرچم ایران، یا زهرا و یا حسین به دست داشتند و در میان آنها نیز چند پرچم حزب الله لبنان نیز به چشم می خورد.

خبر راهپیمایی امروز در میدان ولی عصر را روزنامه دولتی ایران منتشر کرده بود، ولی مشخص نبود که این راهپیمایی به دعوت چه نهادی انجام خواهد شد.

ساعاتی بعد از انتشار این خبر، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیانیه داد و از مردم خواست که در این تجمع شرکت کنند و در آن "تخریب اماکن عمومی و اموال شهروندان و حمله مسلحانه به مراکز نظامی، انتظامی و بسیج" را محکوم کنند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در اطلاعیه ای که برای برگزاری این راهپیمایی منتشر کرده از تمام طرفداران نامزده ها خواسته بود که "برای پایان دادن به فتنه جویی و گسترش ناامنی که می خواهد کشور را به سمت تشنج و آشوب ببرد" در آن شرکت کنند.

قرار است شرکت کنندگان در این تجمع به سمت میدان ونک حرکت کنند که بنابر گزارشها، طرفداران میرحسین موسوی در اطراف این میدان تجمع کرده اند.

گزارشها حاکی است که تجمع طرفداران موسوی در آرامش و بدون دخالت پلیس در حال برگزاری است و جمعیت در خیابان ولی عصر به سمت شمال شهر تهران که تلویزیون دولتی ایران در آنجا قرار دارد، در حال حرکت است.

بعد از انتشار نتایج انتخابات اعتراض های گسترده ای از سوی نامزدها و طرفداران نامزدهای جناح اصلاح طلب نسبت به آن صورت گرفت و شهرهای بزرگ ایران به خصوص تهران در سه روز اخیر شاهد ناآرامی بوده است.

در پی این ناآرامی ها، آقای موسوی با رهبر ایران دیدار کرد و آقای خامنه ای گفت که تاکید کرده تا شورای نگهبان به این اعتراض ها رسیدگی کند.

بعد از آن شورای نگهبان اعلام کرد که با نمایندگان نامزدها نشست برگزار می کند تا نحوه پیگیری ها و چگونگی رسیدگی شورای نگهبان برای آنها توضیح داده شود.

روز دوشنبه 25 خرداد صدها هزار نفر از طرفداران آقای موسوی در خیابان مرکزی شهر تهران به راهپیمایی پرداختند و آقایان موسوی، مهدی کروبی و محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین نیز در جمع آنها حاضر شدند.

این راهپیمایی آرام در ساعات پایانی به خشونت کشیده شد و بنابر گزارشهای رسمی در جریان آن هفت نفر کشته و 29 نفر زخمی شده اند.

مطالب مرتبط