به روز شده:  21:18 گرينويچ - جمعه 19 ژوئن 2009 - 29 خرداد 1388

اعتراض شبانه به نتیجه انتخابات ایران در پشت بام ها ادامه یافت

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

تازه ترین نسخه "فلش" اینجا قابل دریافت است

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

گزارش ها از تهران و برخی شهرهای دیگر ایران حاکی است که معترضان به نتیجه انتخابات این کشور جمعه شب هم به پشت بام ها رفته اند و مانند شب های گذشته اعتراض خود را با گفتن "الله اکبر" اعلام کرده اند.

به گزارش جمعه شب قلم نیوز، سایت رسمی ستاد میرحسین موسوی، "الله و اکبرهای یاران میرحسین، برای هفتمین شب متوالی هر محله و شهر ایران را فرا گرفته است".

این سایت می نویسد از آنجا که نمادهای مربوط به میرحسین موسوی این روز ها توسط دیگران هم به کار گرفته می شود، هواداران او "برای آنکه معنای الله و اکبر شان قلب نشود، میان ذکر الله و اکبر شعار می دهند: یا حسین، میر حسین".

ادامه این اعتراض ها در حالی است که آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، چند ساعت پیش تر در نماز جمعه تهران گفت که نامزدهای انتخاباتی و هواداران آنها باید اعتراض خود را از طریق شورای نگهبان دنبال کنند و به اعتراضات خیابانی پایان دهند.

اما آیت الله خامنه ای اشاره ای به اعتراض شبانه از پشت بام ها نکرد.

با این حال انتشار خبر ادامه اعتراض هواداران آقای موسوی به "اجحاف آشکار در حقشان" در سایت رسمی ستاد آقای موسوی، پس از تأکید آیت الله خامنه ای بر اینکه تقلب گسترده در انتخابات ممکن نبوده است، مهم تلقی شده است.

در این حال مجمع روحانیون مبارز تهران هم یک روز پیش تر برای عصر روز شنبه درخواست مجوز راهپیمایی از میدان انقلاب تهران کرده بود که به گفته استاندار تهران با آن مخالفت شده است.

با این حال هنوز خبری از لغو این راهپیمایی منتشر نشده و آخرین مطلبی که بر روی سایت رسمی مجمع قرار دارد، خبر مربوط به همین درخواست است.

محدودیت های ارتباطی گسترده، امکان دریافت اطلاعات موثق از ایران را دشوار کرده است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.