فائزه هاشمی آزاد شد

طبق گزارش های رسیده فائزه هاشمی دختر اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران که روز گذشته بازداشت شده بود، آزاد شده است.

حسن لاهوتی فرزند فائزه هاشمی در گفت و گو با بخش فارسی بی بی سی خبر بازداشت مادرش را تائید کرده بود.

چهار نفر دیگر از اعضای خانواده هاشمی رفسنجانی نیز که توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند، ساعاتی پیش از آزادی خانم هاشمی، آزاد شدند.

خبرگزاری های نیمه رسمی ایران گفته بودند که خانم هاشمی روز گذشته در خیابان آزادی تهران و در حین ناآرامی ها بازداشت شده بود. هیچ مرجع رسمی در باره این بازداشت اظهارنظری نکرده است.

اخیرا رسانه های حامی دولت بخشی از حملات خود را متوجه فرزندان آقای رفسنجانی کرده اند. این امر به خصوص پس از آن که محمود احمدی نژاد در مناظره تلویزیونی خود با میرحسین موسوی از فرزندان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نام برد، تشدید شد.

فائزه هاشمی در حین مبارزات انتخاباتی اخیر از میرحسین موسوی حمایت می کرد و در چند تجمع به نفع آقای موسوی سخن گفت.

آقای هاشمی رفسنجانی که در انتخابات دور پیشین ریاست جمهوری از محموداحمدی نژاد شکست خورد، طی چهار سال گذشته از منتقدان عملکرد او بوده است.

به دنبال اعلام نتایج انتخابات اخیر، چندین شهر ایران شاهد ناآرامی هایی بوده که بر اثر آن تا کنون دهها نفر کشته و تعداد زیادی زخمی شده اند. همچنین تعداد زیادی از فعالان سیاسی منتقد دولت طی روزهای اخیر بازداشت شده اند.

آقای هاشمی پس از انتخابات اخیر اظهارنظری نکرده و تا کنون سکوت پیشه کرده است که این خود باعث بروز شایعات و گمانه زنی های بسیاری شده است.

فائزه هاشمی در دور پنجم انتخابات مجلس شورای اسلامی دومین رای تهران را کسب کرد اما در انتخابات دور ششم که اصلاح طلبان مجلس را در کنترل خود داشتند، از راهیابی به مجلس باز ماند. او عروس آیت الله لاهوتی است که در دوران انقلاب برای مدتی فرمانده کمیته و نماینده دور اول مجلس نیز بود.

او همچنین مدیر مسئول روزنامه توقیف شده "زن" است.

مطالب مرتبط