اعلام انصراف محسن رضایی از پیگیری شکایات انتخاباتی

محسن رضایی، کاندیدای محافظه کار شکست خورده انتخابات ریاست جمهوری، در نامه ای به دبیر شورای نگهبان از پیگیری شکایت خود در خصوص نحوه شمارش آرا، انصراف داده است.

به گزارش سایت خبری تابناک که متعلق به نزدیکان آقای رضایی است، وی در نامه مورخ دوم تیر (23 ژوئن) خود به احمد جنتی نوشته است که وضعیت سیاسی- امنیتی و اجتماعی ایران وارد شرایط حساس و تعیین کننده ای شده که از نتایج انتخابات مهمتر است.

محسن رضایی در ادامه این نامه می گوید که وظیفه خود می داند که "خود و دیگران را به کنترل وضعیت فعلی ترغیب" کند و چون با خداوند عهد بسته تا "سربازی فداکار برای انقلاب اسلامی، رهبری و مردم" باشد، از پیگیری شکایتهایش نزد شورای نگهبان انصراف می دهد.

برخورد با تعدادی از فوتبالیسهای عضو تیم ملی

براساس گزارش های دریافتی از ایران چهار بازیکن فوتبال که با مچ بند سبز در بازی مقابل کره جنوبی حاضر شده بودند ، از تیم ملی کنار گذاشته شدند.

گفته شده این بازیکنان ظاهرا به نشانه همبستگی با معترضان نتایج انتخابات دست به این کار زده بودند.

براساس خبری که در روزنامه ایران، روزنامه طرفدار دولت جمهوری اسلامی، به چاپ رسیده، چهار بازیکن از شش بازیکنی که در جریان بازی در سئول در مقابل کره جنوبی اقدام به بستن مچ بند سبز کرده بودند، از ورزش ملی "بازنشسته" شده اند.

ازجمله این چهار نفر می توان به مهدی مهدوی کیا، کاپیتان تیم ملی، و علی کریمی اشاره کرد. دو نفر دیگر حسین کعبی و وحید هاشمیان نام برده شده اند.

هنوز مشخص نیست که چه بر سر دو بازیکن دیگر خواهد آمد.

بیانیه 14 کمیته صیانت از آرا ستاد میر حسین موسوی

کمیته صیانت از آرا ستاد میر حسین موسوی در جهاردهمین بیانیه انتخاباتی خود خواستار تشکیل کمیته حقیقت یاب برای بررسی کل مراحل انتخابات شده است.

کمیته صیانت از آرا آقای موسوی در بیانه خود خطاب به مردم ایران نوشته است اگر امروز در صدر اخبار جهان نمایش عکسها و فیلمهای قربانیان بی گناه تظاهرات خیابانی ایران قرار دارد، گناه آن به گردن کسانی است که مرتکب رفتارهای خلاف قانون شده اند و با تظاهر احترام به قانون، قربانیان خود را را به رعایت قانون دعوت می کنند.

این بیانیه مفصل با برشماری اشکالات متعدد در سه مرحله "قبل، حین و بعد" از انتخابات جمعه 22 خرداد (12 ژوئن)، از اصرار حکومت ایران بر سپردن بررسی تقلبات به دست عوامل این تقلب انتقاد می کند و تشکیل کمیته حقیقت یاب برای بررسی کل مراحل انتخابات را راه خروج از بن بست فعلی می داند.

مطالب مرتبط