به روز شده:  17:45 گرينويچ - چهارشنبه 24 ژوئن 2009 - 03 تیر 1388

گزارش ها از وقوع 'درگیری' در میدان بهارستان تهران حکایت دارد

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

گفته می شود تلاش گروهی از معترضان به نتیجه دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران برای تجمع در مرکز تهران، با واکنش نیروهای انتظامی و لباس شخصی مواجه شده است.

گروهی از معترضان به نتیجه دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران روز چهارشنبه ۳ تیر (۲۴ ژوئن) تلاش کردند در میدان بهارستان تجمع کنند که تجمع آن ها با حضور نیروی امنیتی و افراد لباس شخصی با خشونت همراه شد.

برخی شاهدان عینی به خبرگزاری فرانسه گفته اند که قرار بود ساعت چهار بعد از ظهر تجمعی آرام مقابل مجلس انجام شود، اما این تجمع با پرتاب گاز اشک آور و ضرب و شتم افرادی که در این میدان حاضر بودند به تشنج کشیده شد.

این شاهدان عینی به خبرگزاری فرانسه گفته اند با افزایش جمعیت معترضان، ایستگاه مترو بهارستان نیز تعطیل شد.

پیش تر برخی منابع اعلام کرده بودند که در این تجمع میر حسین موسوی و زهرا رهنورد حضور دارند، اما سایت کلمه وابسته به آقای موسوی این موضوع را تکذیب کرد.

با وجود این گروهی از معترضان در میدان بهارستان حضور یافتند، اما ماموران امنیتی پیش از حضور معترضان در میدان مستقر شده بودند.

براساس گزارش ها، معترضان از میدان بهارستان به سمت میدان سپاه حرکت کرده اند و در آنجا نیز درگیری هایی با نیروهای امنیتی پیش آمده است.

از آمار زخمی ها و بازداشت شدگان احتمالی این درگیری ها هنوز گزارشی در دست نیست.

اعتراض های خیابانی در ده روز گذشته به کشته شدن حداقل ۱٨ نفر منجر شده است و نیروهای امنیتی تعداد بسیار زیادی از سیاستمداران، روزنامه نگاران، فعالان مدنی و دانشجویان منتقد را بازداشت کرده اند.

اعتراض ها از شنبه گذشته که محمود احمدی نژاد با ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار رای به عنوان برنده انتخابات دهم ریاست جمهوری معرفی شد، آغاز شد و حتی پس از سخنان رهبری ایران در مورد سلامت انتخابات و حمایت صریح وی از آقای احمدی نژاد همچنان ادامه دارد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.