به روز شده:  13:45 گرينويچ - جمعه 26 ژوئن 2009 - 05 تیر 1388

نامه فدراسیون فوتبال ایران به فیفا درباره مچ بندهای سبز

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

رییس فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده است که در نامه ای به فدراسیون بین المللی فوتبال از آنها سوال شده است که اگر مشخص شود بازیکنان تیم ملی ایران به دلیل سیاسی از مچ بندهای سبز استفاده کرده اند چه جریمه ای را باید برای آنها در نظر گرفت.

علی کفاشیان در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: "ما باید قوانین را رعایت کنیم و این امکان وجود دارد که واکنشی به حرکت این بازیکنان نشان دهیم".

بعد از بازی ایران و کره جنوبی در سئول، اعلام شد که بازیکنان به دلیل نذر حضرت ابوالفضل از مچ بندهای سبز رنگ استفاده کردند. اما آقای کفاشیان گفت: "مگر نذر یک نیمه ای می شود".

در بازی دو تیم ملی ایران و کره جنوبی که در مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال سال ۲۰۱۰ برگزار شد، مهدی مهدوی کیا، علی کریمی، حسین کعبی، مسعود شجاعی و محمد نصرتی با مچ بند سبز در نیمه اول بازی حاضر شدند اما در نیمه دوم، این دستبندها را باز کردند.

در حالیکه استفاده از دستبند سبز به نشانه اعتراض به نتایج اعلام شده انتخابات ایران تعبیر شد، در آن زمان برخی از مقامات ورزشی گفتند که همراه داشتن علائم سبز یک سنت مذهبی شیعی است و با مسائل سیاسی ارتباطی ندارد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.